Női Elitliga U15 | Magabiztos győzelem a Sepsi OSK ellen

Nagyarányú győzelemmel kezdte U15-ös lánycsapatunk az Elitliga küzdelmeit.

Nagyarányú győzelemmel kezdte U15-ös lánycsapatunk az Elitliga közdelmeit a Sepsi OSK ellenében.

Nem tudott igazán nagy ellenállást kifejteni a vendég Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK korosztályos lánycsapata az U15-ös Elitliga pénteki csíkszeredai nyitómérkőzésén ifjúsági lányainkkal szemben. Portik Helga tanítványai mindkét félidőben hétszer voltak eredményesek, míg a piros-fehérek csupán kétszer találtak be. Érdekesség, hogy a hetedik percben 2–2 állt az eredményjelzőn, ám ezt követően csak az FK-s lányok voltak eredményesek.

A lefújás után Portik Helga vezetőedző értékelt honlapunknak.

"Pörgősen kezdtük a mérkőzést, már a harmadik percben gólt szereztünk, de hamar jött a válasz. Majd ismét gólt rúgtunk, s egy figyelmetlenségből ismét kiegyenlítettek. Utána kicsit megnyugodtak a lányaink, jobban összpontosítottak és meg is lett az eredménye, hisz jöttek a gólok.

A lányok mindent beleadtak, hogy nyerni tudjunk. Nagyon büszke vagyok rájuk. Nagyon örülök a győzelemnek, magabiztos játékot játszódtunk. Ez egy nagyszerű kezdés. Keményen dolgozunk tovább, hogy továbbra is jól teljesítsünk és folyamatosan fejlődjünk".

Női Elitliga U15, 3. csoport, alapszakasz 1. forduló
FK Csíkszereda – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 14–2 (7–2)

Csíkszereda, Erőss Zsolt Aréna, műfű
Vezette: Kopriva-Bíró Enikő, asszisztensek: Pál Hunor, Jakab Zalán (mindhárman: Székelyudvarhely)
Gólszerzők: Trinfuj Boglárka (3., 38., 49 - büntetőből és 66.), Nombot Annabelle (4., 33., 42. és 60.) , Cseke Melánia (17., 29. és 56.), Kádár Noémi (9., 35. és 54.), ill. Suciu Carina (3.), Boghici Mirina (7.)
Sárga lap: Budi Evelin (49.)
FK Csíkszereda: Rusu Kriszta – Trinfuj Boglárka, Benedek Kincső, Zănoaga Alexia-Georgiana, Sandu Andrea-Cristina, Nombot Annabelle Nasti, Kádár Noémi (Kósa Ágota, 60.), Gáll Boglárka (Szőcs Szabina, 60.), Orbán Anna (Lenárt Nikolett, 49.), Juhász Anett (Páll Vanda, 49.), Cseke Melánia (Máthé Bernadett, 60.) Vezetőedző: Portik Helga, másodedző: Szőcs Renáta
Sepsi OSK: Török Vivien – Sinca Xénia, Bálint Maya Gabriela (Lupșa Maria Ștefania, 54.), Iaco Orsolya, Tamási Petra, Budi Evelin, Suciu Carina Ștefania, Lukács Renáta, Pakocs Rebeka (Macove Sara, 17., Olaru Yasmina, 54.), Boghici Miruna-Raluca, Kacza Ana Maria (Kacza Adelina, 54.) Vezet: Suciu Vasile-Cătălin