Női Szuperliga |  Nem okozott gondot az Unirea Ompolykisfaludon

Nyolcgólos győzelmet aratott női szuperligás csapatunk szombaton Gyulafehérváron, és mivel a felsőházra esélyesek közül senki nem botlott, a tabella sorrendjén sem történt semmilyen változás.

Az alapszakasz 9. fordulója keretében megrendezett találkozót – mivel az eredeti helyszínen Liga 3-as találkozót rendeztek épp – végül nem a Cetate stadionban, hanem az amúgy Gyulafehérvárhoz tartozó Ompolykisfalud (Micești, Kleindörfel) frissen felújított létesítményében bonyolították le.

A győzelem természetesen egy pillanatig sem lehetett kétséges, miután Szőke Eszter már a 3. percben betalált, majd a 36. percben még egyszer, így ezen a találkozón két találatot is jegyzett középpályásunk. Akárcsak Vlădulescu Anamaria, melléjük még Feketevízi Tímea iratkozott fel az első játékrész gólszerzőinek listájára. Szünetben négyet is cserélt Kollár Péter vezetőedző, s hat perccel beállását követően már Herczeg Andrea is betalált büntetőből, Mitri Rita jegyezte a hetedik gólunkat, s Fülöp Boglárka 72. percbéli találata már a 0–8-as végeredmény beállítását jelentette.

A fordulóban a Konstanca biztosan győzött a tévés meccsen Udvarhelyen a Vasas Femina ellen (0–7), így továbbra is vezeti a tabellát előttünk két ponttal, a Beszterce 3–1-re gyűrte le idegenben az Aranyosgyérest, a Kolozsvár pedig 6–0-ra hozta a Hermannstadt elleni meccset Szebenben.

Labdarúgó női Szuperliga, alapszakasz, 9. forduló
Gyulafehérvári Unirea–FK Csíkszereda 0–8 (0–5)

Gyulafehérvár, ompolykisfaludi stadion (Micești)
Vezették: Manea Alexandru George, Sandu Patrik-Ștefan, Tyukodi Lóránt (mind Temesvár). Megfigyelő: Gîţ Cristian Emil (Déva)
Gólszerzők: Szőke Eszter (3., 36.), Vlădulescu Anamaria (15., 21.), Feketevízi Tímea (38.), Herczeg Andrea (51., büntetőből), Mitri Rita (66.), Fülöp Boglárka (72.)
Sárga lap: Szőke Eszter (63.)
Unirea: Săndulescu Amalia – Țițu Gabriela Maria, Sanchez Alejandra, Bonca Daiana Bianca, Stan Denisa Andreea, Vincze Noémi Mária, Arnold Karina, Banciu Bianca Larisa, Prunar Estera Georgiana, Filip Ana Maria, Iancu Florentina. Cserejátékosok: Ursu Alexia Nicoleta, Damian Sonia, Brătian Irina Alexandra, Rezu Ana Maria, Turcu Yasmina Patricia, Marina Anfreea Cristina, Toth Diana, Vazquez Idelys. Vezetőedző: Mardare Marina Alina.
FK Csíkszereda: Böröcz Bettina – Geréd Erika (Haraszti Fanni 46.), Balázs Eszter, Szabova Sofia, Magyarics Zoé (Szentes Szabina 67.), Antal Anita (Herczeg Andrea 46.), Szőke Eszter, Mitri Rita, Feketevízi Tímea (Nyéki Anna 46.), Fülöp Boglárka, Vlădulescu Anamaria (Balázs Csilla 46.). Vezetőedző: Kollár Péter.