Női Szuperliga | Hátrányból felállva győztük le a Temesvárt

Nagyszerű mérkőzésen, kétgólos hátrányból felállva aratott fontos győzelmet csapatunk a női Szuperliga felsőházi rájátszásának 10. fordulójában. A lányok szerdán a Románia Kupa elődöntőjében lépnek pályára.

A közelgő kupa-elődöntőre gondolva némileg felforgatott összeállításban lépett pályára Kollár Péter együttese. Mint ismert, szerdán a Románia Kupa elődöntőjében a Besztercei Gloria gárdája érkezik Csíkszeredába. Remekül kezdtük a mérkőzést, Györgyicze Réka révén már a negyedik percben előnybe kerültünk. Bartalis Barbara szerzett labdát a középpályán, majd Andronikihez továbbított, aki remekül tálalt Györgyicze Réka elé, aki a kifutó kapus mellett elperdítette a labdát (1–0).

A jó kezdés után lendületben maradtak a lányok, ám negyed óra elteltével magára talált a Temesvár. Alig léptünk túl a 20. percen, amikor két gyors találattal megfordította az állást a Poli. A 21. minutumban Jivan lőtte ki Balog kapujának jobb oldalát, szűk két perc elteltével pedig Meluță pókhálózta ki a bal felső sarkot (1–2). Az előnyt a pihenő előtt négy perccel Brațu Antonia fejelte meg, szó szerint, hiszen jobb oldali szöglet után a hosszú oldalon földre lefejelt labdája utat talált a léc alá (1–3).

A fordulás után hamar eltüntette csapatunk a különbséget, Michalopoulou Androniki két nagyszerű találattal egalizált, görög válogatott játékosunk a 47., majd az 50. percben is eredményes volt (3–3). Remek iramban zajlott a játék, mindkét csapat hajtott a győzelemért. Ehhez mi kerültünk közelebb a 70. percben, amikor a csereként pályára lépő Antal Anita hatalmas felső kapufát lőtt. Hét egység elteltével Balázs Eszter harcolt meg egy labdáért, majd a kapu bal oldalát célozta meg, Câmpean reflexmozdulattal mentett. A 84. percben Szőke Eszter bal oldali ívelése landolt a háló tetején. A hosszabbítás pillanataiban bal oldalról Balázs Eszter adott középre, ahol Györgyicze Réka várta a labdát, akit büntetőt érően elütött a vendégek kapusa. A 11-est Haraszti Fanni magabiztosan vágta a kapu jobb alsó sarkába (4–3).

A lányok szerdán, 13 órakor szintén a Sportparkban lépnek pályára a Románia Kupa elődöntőjében a Besztercei Gloria ellen.

Női Szuperliga, play-off 10. forduló
FK Csíkszereda – Temesvári Politehnica 4–3 (1–3)

Vezette: Porumbel Valentin (Olteniţa), asszisztensek: Neagu Gabriel (Călăraşi), Neacșu Ionuț Traian (Bukarest)
Gólszerzők: Györgyicze Réka (5.), Androniki Michalopoulou (47. és 50.), Haraszti Fanni (90+2., büntetőből), ill. Jivan Anda Gabriela (21.), Meluță Teodora (23.), Brațu Antonia (41.)
Sárga lap: Péter Kinga (53.), ill. Șerban Patricia Alexia (82.)
FK Csíkszereda: Balog Boglárka – Szentes Szabina (Haraszti Fanni, 69.), Péter Kinga, Bartalis Barbara, Albu Erika – Nyéki Anna (Orbán Aranka, 54.), Szőke Eszter, Mitri Rita (Antal Anita, 69.), Fülöp Boglárka (Balázs Eszter, 53.), Györgyicze Réka, Michalopoulou Androniki (Balázs Csilla, 53.) Vezetőedző: Kollár Péter
Temesvár: Câmpean Sara Georgiana – Brațu Antonia, Meluță Teodora, Nagy Melinda Magdolna – Dawod Dyana (Șepețan Andreea Dragana, 58.), Kurja Nicoleta, Mirea Roxana Elena, Jivan Anda Gabriela, Pera Shaira Alessandria (Cioablă Dana Maria, 58.), Bistrian Claudia Andreea, Da Silva Scaramelo Emilly (Șerban Patricia Alexia, 78.) Vezetőedző: Albon Daniel Mirel