Női Szuperliga | Tizenhárom gól a Gyulafehérvár hálójában

Kiütéses győzelemmel mutatkozott be hazai közönség előtt női szuperligás együttesünk a 2024/2025-ös bajnoki évad második játéknapján. A lányok meg sem álltak tizenhárom gólig, a Gyulefehérvár nem volt méltó ellenfél.

Kellemes napsütésben, ám már a közelgő őszt idéző szélfúvásban indult útjára a labda felnőtt női csapatunk első szezonbeli hazai találkozóján vasárnap. Az első említésre méltó eseményt a csapatba sérülés után visszatérő Antal Anita életerős lövése jelentette a 3. percben, Tóth Diána nagyot mentett a levegőben úszva. Egy perc elteltével Fülöp Boglárka forgolódott a tizenhatoson belül, majd lőtt kevéssel fölé, két percre rá Szőke Eszter durrantott fölé az öt és feles bal sarkától. A nyolcadik percben jártunk, amikor Balázs Csilla tesztelte a vendégek kapusának képességeit, Tóth kitolta a próbálkozást.

Húsz perc, két gól

A 13. percben Geréd Erika sokadik bal oldali beadására jól érkezett Fülöp Boglárka és mintegy hét méterről a bal alsó sarokba pörgetett (1–0). Alig két perc elteltével Szőke Eszter húzta meg a bal szélt és éles szögből a jobb odlali kapufára bombázott, a kipattanót ugyanő szedte össze és újra próbálkozott szinte lemásolva előző lövését, ezúttal az oldalhálót találta el. A 19. percben Fülöp Boglárkát állította meg szabálytalanul a tizenhatoson belül Tóth Diána, a vendégek kapusának sárga lap lett a "jutalma", míg Kollár Péter együttese büntetőhöz jutott. A tizenegyest Haraszti Fanni végezte el, és rendkívül magabiztosan lőtt a kapu közepébe (2–0).

Fél óra után négy ide

A 23. perc nyitányként Ana Maria Vlădulescu jobbról éles szögből próbálkozott, lövése kevéssel suhant el a kapu előtt. Ivószünet következett, amely után azonnal támadásba lendültünk, Antal Anita adott remek ütemben Balázs Csillához, aki egy igazítás után tizenhat méterről a léc alá emelt (3–0). A 28. percben Vlădulescu játszotta át a játékszert jobbról a bal oldalra, Szőke Eszter átvette, középre adott, Nyéki Anna pedig közelről a hálóba pofozta megszerezve a negyedik hazai találatot (4–0). A negyedik bekapott gól után változtatásra szánta el magát a vendégek szakvezetése, két friss ember érkezett a pályára a fekete-fehéreknél. Érdekes jelenetek zárták az első játékrészt, Vlădulescu Andreea Violeta játékvezető a 43. percben előbb lefújta a félidőt, majd asszisztense jelzésére további játékot rendelt el.

Hármas cserét hajtott végre a hazai szakvezetés a szünetben, érkezett a kapuba Tankó Réka, a mezőnyben Szentes Szabina és Balázs Csilla helyett pedig Orbán Aranka és Nombot Annabelle-Natsi vette át. FK-helyzetek vezették fel a második 45 percet is, előbb Vlădulescu jobb oldali beadását Nombot Annabelle küldte a jobb kapufa mellé kapásból, majd Szőke Eszter célozta meg a jobb felső sarkot, de Tóth védeni tudott. Az 52. minutumban viszont elnézett egy jobb oldali labdát a vendég hálóőr, ám ezúttal a kapufa segítette ki. Ahogy az 55. percben is, amikor Nyéki Anna középről leadott lövésénél a felső kapufa mentett.

Újabb gólok

Az 57. percben viszont már semmi nem mentette meg a vendégeket az újabb góltól, Fülöp Boglárka volt harcos a tizenhatoson belül és lőtt a kapu közepébe laposan (5–0). Két perccel később Geréd Erika lábában maradt a hatodik találat, válogatott védőnk balról, éles szögből alig lőtt a hosszú sarok mellé. A 60. minutumban Szőke Eszter bal oldali próbálkozása a kapufát is érintve vágódott az alapvonalon túlra. A következő hazai támadásnál érkezett a hatodik találatunk, Ana Maria Vlădulescu közeli perdítését Țițu Gabriela Maria segítette saját kapujába (6–0). A 64. percben viszont már valóban Vlădulescu neve mellé jegyezhettünk gólt, a középpályás nagyszerűen ugrott ki középen és higgadtan helyezett a háló közepébe (7–0). Két egységgel később Fülöp Boglárka jobb oldali beadását Orbán Aranka helyezte közelről higgadtan a jobb alsóba (8–0). Tíz perc alatt négy gól és még bőven volt idő újabb találatok szerzésére!

Gólözön a hajrában

Meg is volt a lehetőségünk erre, a 71. percben Szőke Eszter bombázott balról a kapusba, majd Nombot Annabelle lőtt szintén a vendég hálóőr ölébe a 75. percben. A hajrában viszont nem volt kegyelem, további öt találat született az utolsó percekben. A 83. percben Szőke Eszter volt eredményes, majd az ifjúsági korú Eros Teodora duplázott, miközben Ana Maria Vlădulescu újra betalált, a találkozót Fülöp Boglárka harmadik gólja zárta (13–0).

Nagyarányú győzelmével a teballa élére ugrott Kollár Péter csapata, amely a következő játéknapon, szeptember 11-én a Szamosújvári Atletic Olimpia vendége lesz.

Női Szuperliga, alapszakasz 2. forduló
FK Csíkszereda – Gyulafehérvári Unirea 13–0 (4–0)

Csíkszereda, Városi stadion
Vezette: Vlădulescu Andreea Violeta (Brassó), asszisztensek: Şchiopeţ Claudiu (Brassó), Toca Cosmin Gheorghe (Fogaras)
Gólszerzők: Fülöp Boglárka (13., 57 és 90.), Haraszti Fanni (20., büntetőből), Balázs Csilla (25.), Nyéki Anna (28.), Țițu Gabriela Maria (62., öngól), Ana Maria Vlădulescu (64. és 88.), Orbán Aranka (66.), Szőke Eszter (83.), Eros Teodora (85. és 89.)
Sárga lap: Szőke Eszter (54.)
FK Csíkszereda: Böröcz Bettina (Tankó Réka, 46.) – Szentes Szabina (Nombot Annabelle-Natsi, 46.), Balázs Eszter, Haraszti Fanni, Geréd Erika – Nyéki Anna (Eros Teodora, 76.), Antal Anita, Balázs Csilla (Orbán Aranka, 46.), Ana Maria Vlădulescu – Fülöp Boglárka, Szőke Eszter Vezetőedző: Kollár Péter
Gyulafehérvár: Tóth Diána – Timbus Ana Maria, Stan Denisa Andreea (Rezu Ana Maria, 36), Țițu Gabriela Maria, Prunar Estera Georgiana, Baciu Maria Lucia (Turcu Yasmina Patricia, 36.), Iancu Florentina (Marina Andreea Cristina, 71.), Vincze Noémi Mária, Pascu Ioana Raluca, Banciu Bianca Larisa, Filip Ana Maria Vezetőedző: Mardare Maria Alina