Női Szuperliga | Sima győzelem Szamosújváron

Szamosújváron, az újonc Atletic Olimipa otthonában lépett pályára szerdán, hétközi bajnoki mérkőzésen női felnőtt szuperligás együttesünk. Kollár Péter lányai a szünetre ötgólos előnyt dolgoztak ki, amit a hajrában még megtoldtak kettővel.

Borongós idő fogadta a pályára lépő feleket a szamosújvári Olimpia stadionban, ahol a liga újonca várt Antal Anitáékra. A Kolozs megyeiek az átalakult, egy szezon után a legjobbak közé visszatérő Székelyudvarhelyi Vasas Femina elleni otthoni, háromgólos győzelemmel kezdték a 2024/2025-ös idényt, majd papírforma vereséget szenvedtek a Beszterce otthonában.

A papírforma érvényesítése vezérelte Herczeg Andreáékat is a szerdán 11 órakor kezdődő találkozón. Ennek hangsúlyozására Herczeg Andrea már az első percben betalált, majd Fülöp Boglárka duplázta meg az előnyt a 6. minutumban (0–2). Az első negyed órán túllépve Szőke Eszter volt eredményes, aztán a sormintát követve előbb Herczeg Andrea, aztán Fülöp Boglárka szerzett gólt (0–5). Ötgólos elnnyel vonulhattunk szünetre tehát.

A pihenőt követően sokáig nem változott az eredmény, a hajrára fordulva aztán Ana-Maria Vlădulescu szerezte meg a csapat hatodik, önmaga bajnokságbeli negyedik gólját (0–6). Három perccel a rendes játékidő vége előtt Haraszti Fanni növelte hétre az előnyt (0–7). A védő találata jelentette a találkozó utolsó momentumát. A csapat hozta a kötelezőt és magabiztos győzelmet aratott Szamosújváron.

A folytatásban, szombaton 17 órakor, hazai pályán következik a Székelyudvarhelyi Vasas Femina elleni megyei rangadó.

Női Szuperliga, alapszakasz 3. forduló
Szamosújvári Atletic Olimpia – FK Csíkszereda 0–7 (0–5)

Szamosújvár, Olimpia stadion
Vezette: Iviniș Darius Florin (Zalatna), asszisztensek: Armeanu Lucian (Puj), Voicu Răzvan (Kudzsir)
Gólszerzők: Herczeg Andrea (1. és 30.), Fülöp Boglárka (6. és 35.), Szőke Eszter (18.), Ana-Maria Vlădulescu (81.), Haraszti Fanni (87.)
Szamosújvár: Gévai Dorka – Hodiș Valentina, Olar Corina, Lihv Amanda, Mihăescu Andra, Giurgiu Adina, Iusan Alexandra, Zămfir Iulia, Mateș Daniela, Pînzaru Denisa, Bindiu Diana Vezetőedző: Zima Ștefan
FK Csíkszereda: Böröcz Bettina – Magyarics Zoé (Szentes Szabina, 70.), Balázs Eszter, Haraszti Fanni, Geréd Erika (Feketevízi Tímea, 70.) – Antal Anita (Balázs Csilla, 54.), Nyéki Anna (Mitri Rita, 54.), Herczeg Andrea (Orbán Aranka, 54.), Ana-Maria Vlădulescu – Fülöp Boglárka, Szőke Eszter Vezetőedző: Kollár Péter