Petrolul – FK Csíkszereda: Negyedszer találkozunk

Ma este 19 órától Plojesten az Ilie Oană stadion gyepén csapatunk a Petrolul együttesével néz farkasszemet.

A második vonalban, a felek között ez a negyedik összecsapás. A korábbi három alkalommal az FK Csíkszereda számára nem sok babér termett, bár volt úgy, hogy Casiadi Bakó Soma fejesgólját követően, előnyben mehettünk szünetre. Az a találkozó a vereség dacára, a koronavírus járvány romániai begyűrűzését megelőző utolsó hivatalos futballmérkőzésként vonult be szűkebb pátriánk történelmébe.

Legutóbb a rendhagyó 2020/21-es labdarugóidényben mértük össze tudásunkat. A második percben nagyvonalúan befújt büntető nyomán, gyorsan hátrányba kerültünk és szünetre egy újabb kontragóllal már két gólt kellett ledolgoznunk. A második játékrészre csapatunk játéka nagyot javult ugyan, de ez csak a szépítésre volt elegendő. A végjátékban emberelőnybe kerültünk, de a mélységi labdáról néhánytized másodperccel lekéső János Norbi is a kiállítás sorsára jutott. A játékvezető erős ítéletét a „sértett” hálóőr, Raul Avram meggyőző színjátéka segítette.

Amúgy, az ellenfél kapusa, Raul Avram, az egyetlen, aki mindhárom FK Csíkszereda – Petrolul összecsapáson végig a pályán volt. Rajta kívül csak Palmeș Raul volt kezdő minden alkalommal, összesen 261 percet volt pályán. A kétszer kezdő és egyszer csereként beszálló Pintér Norbert volt még a harmadik, aki mindhárom mérkőzésen szerepelt, de neki csak viszonylag szerény 129 perc jött össze.

Várhatóan ma is Raul Avram őrzi a Petrolul kapuját. A győzelem érdekében fiainknak az ő eszén kell túljárnia.

Eddigi összecsapásaink:

2019. november 5.Petrolul – FK Csíkszereda1:0 (0:0)G: Marinescu (82)
2020. március 8.FK Csíkszereda - Petrolul1:2 (1:0)G: Casiadi Bakó (19), illetve Arnăutu (77) és Palmeș (83 – öngól)
2020. szeptember 21.FK Csíkszereda - Petrolul1:2 (0:2)G: Bauza (57), illetve Vajushi (3 – bü. és 33)

Érdekességek:

A két csapat mindhárom bajnoki idényben, az első fordulók egyikében került szembe egymással, 2019-ben az ötödik, 2020-ban a negyedik és most 2021-ben a harmadik forduló keretében.

A legelső és a legutóbbi összecsapáson összesen három piros lap villant, a mi oldalunkon Csonka Bonifác és János Norbert egyből kapta, a plojestieknél Balint Vasile második sárgával érdemelte ki. A 2019. novemberi és a 2020. szeptemberi találkozó hangulatának beszédes lenyomata az összesen 17 felmutatott sárgalap. Az ősz nyomasztó hatása lehet a magyarázat, hiszen a 2020 márciusi összecsapást figyelmeztetés nélkül hozták le a csapatok.

A sárga- és piroslapszóró két mérkőzésvezető Buși Cătălin és Chiorean Marius, a lapmentes pedig Flueran Viorel volt.