RoKupa | Egy gól döntött a javunkra Székelyudvarhelyen

Az FK Csíkszereda győzelmével, és továbbjutásával zárult a Székelyudvarhelyi FC elleni, szerdai kupacsata.

Hargita megyei rangadót rendeztek a Románia Kupa harmadik fordulójában, liga 2-es csapatunk a harmadosztály rajtjára készülő Székelyudvarhelyi FC-hez látogatott. Bár Jelena Richárd találatával korán megszereztük a vezetést, végül nem született újabb gól a mérkőzésen, így minimális különbséggel múltuk felül a szomszédváriakat.

Szépen megteltek a székelyudvarhelyi Sétatéri stadion sok csatát megélt betonlelátói, több százan látogattak ki a megyei kupaderbire. A mérkőzésre némileg felforgatott kezdő tizenegyet küldött a pályára vezetőedzőnk, Ilyés Róbert, a kapuban Karácsony Márk kezdett, de ott volt a kezdőben a nyáron igazolt Ronai Robert is.

Kisebb hazai lehetőséggel indult a meccs, majd csapatunk átvette az irányítást, több FK-szöglet is jelezte az első negyed órában a fölényünket. Igazán nagy helyzet Magyari Szilárd előtt adódott a 13. percben, aki egy rossz kapuskijövetel után az üres kapu fölé emelt mintegy 35 méterről. A 17. percben bal oldali szabadrúgást végezhettünk el, a jól beívelt labdát kapura tudtuk fejelni, a Vlasa védése nyomán érkezett kipattanót pedig Jelena Richárd helyezte a kapu jobb oldalába (0–1).

A vezető találatunkat követően is több helyzet adódott előttünk, ám Csürös Attila fejese a kapus ölében halt el, majd Magyari látványos, félfordulatból leadott lövése kerülte el a kaput. A félidő utolsó perceiben újabb Magyari lövést jegyezhettünk fel, majd Ronai próbálkozását blokkolták. Minimális előnnyel vonulhattunk pihenőre.

Csak az oldalháló rezdült meg

A második játékrészt bátran kezdte a házigazda, többször eljutottak Karácsony Márk kapujáig, ám jó ideig nem igazán tették próbára fiatal kapuvédőnket. Fél órával a vége előtt betalált az SZFC, igaz Gavîrliţă gólját lesállás előzte meg, így természetesen érvénytelen volt. A hajrában többször eldönthettük volna a továbbjutást, ám Magyari és a csereként beállt Makrai Gábor is csak az oldalhálót találta el, ahogy Györgyi is így tett. A vége előtt öt perccel a hazaiak előtt is megcsillant a remény, de Karácsony remek vetődéssel mentett a kapu jobb oldalánál. Maradt a minimális előny, és az FK továbbjutása.

Csapatunk legközelebb szombaton délben, Vajdahunyadon szerepel a bajnokság harmadik fordulójában.