Rokupa U16 | Vereséggel búcsúztunk az évtől

Nem sikerült szépre a búcsú az őszi szezontól U16-os csapatunk számára, amely hazai pályán szenvedett vereséget a Románia Kupa csoportkörében a Sepsi OSk együttesétől.

Nem sikerült szépre a búcsú az őszi szezontól U16-os csapatunk számára, amely hazai pályán szenvedett vereséget a Románia Kupa csoportkörében a Sepsi OSK együttesétől.

Nagyobb gólszerzési lehetőségek nélkül indult a találkozó. Az első igazán említésre méltó helyzetből vezetést szerzett a Sepsi. A 21. percben a jobb alsó sarokra érkező, nem túl erős lövést Michele Antonucci csak ujjheggyel érte el, a labda pedig utat talált a kapuba (0–1). Tíz perc elteltével Ioó Edvin előtt adódott egyenlítési lehetőség, a kapussal szemben azonban nem tudta érvényesíteni akaratát játékosunk. A 36. percben szöglet után kavarodás alakult ki a kapunk előtt, a gólvonal előtt vetődött rá a labdára kapuvédőnk.

A szünet után hajtottak Szász Ferenc tanítványai az egyenlítésért, ám különösebb gólveszély nélkül tették mindezt. Az 53. percben Nyitra Szabolcs lövését jegyezhettük fel, ám 16 méteres próbálkozását védte a sepsiszentgyörgyi hálóőr. A 78. percben megduplázták előnyüket a látogatók, egy szabadrúgás után a kipattanót értékesítették Batzula Hunorék (0–2).

Az utolsó előtti percben sikerült szépíteni, a középre érkező labdát közelről sodorta a hálóba Dande Erik (1–2). A hosszabbítás pillanataiban megkaptuk az esélyt az egyenlítésre, Iosif Krisztián ellen szabálytalankodtak a 16-oson belül. A büntetőhöz Ioó Edvin állt oda és telibe lőtte a felső lécet. Ez volt a mérkőzés utolsó momentuma, a Sepsi győzelmével megelőzött bennünket a hatcsapatos csoportban. A kupaküzdelmek február 24-én, Botoşani-ban folytatódnak Szász Ferenc együttese számára, míg a bajnokságban márciusig pihen a labda.