Rokupa | Babati gólja döntött - irány a csoportkör!

Babati Benjamin hajrában szerzett találatával legyőzte az élvonalbeli Unirea Slobozia gárdáját liga 2-es csapatunk és kiharcolta a Románia Kupa csoportkörébe jutást.

Az élvonalbeli Unirea Slobozia érkezett Csíkszeredába a Románia Kupa play-off körében csütörtökön késő délután. A mérkőzés tétje a kupa csoportkörének elérése volt. Nem óvatoskodtak sokat a csapatok, a kezdő sípszótól élvezetes játékot láthatott a szép számban összegyűlt nézősereg.

A 12. percben alakítottuk ki az első igazán veszélyes gólhelyzetet, Nagy János iramodott meg a jobb oldalon, az alapvonal közeléből beadott labdája Andersont találta meg, aki megcélozta a bal alsó sarkot, ám a kapus jól érezte a félmagas lövés irányát és magához ölelte a labdát. Az eset után Nagy maradt a földön fekve, ám rövid ápolás után folytatni tudta a játékot. A 18. minutumban Constantin végezhetett el szabadrúgást kecsegtető helyzetből, ám fölé szállt húsz méteres próbálkozása. A huszadik percben Karácsony Márk bizonyította, hogy jó formában van, remekül avatkozott közbe egy bal oldali vendéglehetőségnél.

A 24. perc ismét Anderson-helyzetet hozott, az előkészítő újra Nagy János volt, a brazil lövése azonban magasan fölé szállt. Remek iramban folyt a találkozó, az osztálykülönbség egyáltalán nem látszódott a mérkőzés első fél órájában, melynek utolsó percében Andersont állították meg szabálytalanul a tizenhatos jobb oldalvonalánál. A sértett végezte el a szabadrúgást, amit Krell öklözött ki a mezőnybe. A 36. percben újra Karácsony védett, a bal oldalra tartó lövést fogott fiatal hálóőrünk magabiztosan, oldalra dőlve. A 37. minutumban Pacionel próbálkozott 25 méterről, ám kevéssel fölé tekert. A másik oldalon Makrai kapott az öt és feles bal oldalánál félmagas labdát jobbról, ám nem tudta megszelídítani a játékszert.

Továbbra is lüktető volt a játék, a hajrához közeledve némileg beszorultunk, ám mégis mi hagytuk ki a nagyobb lehetőséget. Jebari indult meg kitűnően, majd Makrait szöktette, aki a tizenhatoson belülre érve nem választott jó megoldást és szerelni tudtak a vendégvédők. A 43. percben őrült kavarodás alakult ki Karácsony kapuja előtt, ám végül el tudtuk rúgni az ide-oda pattogó játékszert. Egy egységgel később Nagy adott remek labdát Makrainak szabadrúgásból, ám támadónk lövését reflexmozdulattal  kiütötte Krell. Semmi sem dőlt el a remek játékot hozó első 45 percben.

A második játékrészt Sekou Camara nagy helyzete vezette fel az 52. percben, a vendégek légiósa kevéssel vétette el a jobb alsó sarkot. A 60. minutumban Vlăsceanu durrantott fölé mintegy 22 méterről. A 62. percben Camara előtt adódott újra lehetőség, ám lövés helyett összeesett az öt és feles bal sarkánál. A 69. percben tudtuk első alkalommal igazán veszélyeztetni a második játékrészben. Anderson cselezgetett, majd adott Jebarihoz, aki azonnal visszatette a labdát, a brazil játékos pedig fölé tekert. A 77. percben újra Anderson veszélyeztetett, ám 16 méterről eleresztett lövését fogta Krell. A 82. percben Karácsony védte a levegőben úszva Bărbuț bal oldalról eleresztett próbálkozását.

A 86. perc meghozta az FK vezető találatát! Torvund húzott befelé a bal oldalról, majd célozta meg a kaput a tizenhatos vonalától, a léc alá tartó löketet Krell csak kiütni tudta, a kipattanó labdára remekül érkezett Babati és a háló közepébe lőtt (1–0). A ráadás perceiben újra pályára léphetett a hosszú sérülés miatt hónapokat kihagyó Veres Szilárd is.

A Románia Kupa csoportköre az előzetes tervek szerint október 30-án kezdődik, a további játéknapok december 4-én és december 18-án lesznek. A kupadöntőt május 14-én rendezik.