U16 Elitliga│Legyőztük az éllovast

Kétgólos győzelmet aratott U16-os csapatunk Brassó ellen.

Akadémistáink az éllovas ellen léptek pályára, egy olyan csapattal mérkőztek, mely az ősz folyamán kétszer is gondot okozott és emiatt pont nélkül távoztunk Brassóból. Ezúttal jól alakultak a dolgok és annak ellenére, hogy emberhátrányban fejeztük be a meccset, sikerült megőrizni a kétgólos előnyt.

Benkó Tihamér vezetőedző a meccs után elégedetten nyilatkozott:

"Jól kezdtük a mérkőzést, kellően agresszívek voltunk, jó tempót tudtunk diktálni és folytonos tudott lenni a csapatjátékunk is. Helyzeteket főleg szélről tudtunk kialakítani és egy beadás után a vezetést is megszereztük. Úgy érzem az első félidőben jól kontrolláltuk a játékot. Szünetben az ellenfél cserélt és javult a játékuk, felváltva alakultak ki helyzetek mindkét kapu előtt. Egy baloldali beadás után megszereztük a második gólt is, aztán az utolsó 10 percre emberhátrányba kerültünk, de az eredmény már nem változott. Jó mérkőzést játszottunk, ahogy az eredménnyel, úgy a játékkal is elégedettek lehetünk.”

- Benkó Tihamér

U16-os Elitliga, Play-off, 1. csoport, 7. forduló: FK Csíkszereda - FC Brassó 2:0 (1:0)

Gólszerzők: László (20.), Lázár (58.)

Sárga lap: Lázár (50., 70.), Jakab (73.), Luka (55.).

Kiállítva: Lázár 70

FK Csíkszereda: Simon - Szőke, Ureche, Gábor, Kárándi - Marosi, Jakab (Trinfa 73.), Iordache - Lázár, László (Ilie 75.), Zelenák (Török 60.). Edző: Benkó Tihamér.

Egy hét múlva idegenben játszunk, az ellenfél az FC Botosani korosztályos csapata lesz.