U17 Elitliga│Megnyertük a rangadót

Alsóházi rangadót nyert U17-es csapatunk Brassóban.

Akadémistáink az időjárási körülmények ellenére is elhozták a három pontot Brassóból, nagyot küzdöttek és hátrányból fordították meg a meccset. Zöld Péter vezetőedző a találkozó után, így értékelt:

"Láthatóan a fiúkat nagyon zavarta a múlt heti botlás és kettőzött erővel készültek a héten. Ennek megfelelően nagyon jó szellemben kezdtük a mérkőzést, pedig a körülmények nem voltak ideálisak, havas esőben nem könnyű játszani. Egy kétes esetet követően ellenfelünk büntetőből vezetést szerzett, de ez még jobban feltüzelt bennünket és még az első félidőben megfordítottuk az eredményt. A szünetben átbeszéltük hogyan tovább, majd közvetlenül utána egy védelmi hibát használtunk ki és rövid időn belül két gólt lőttünk. Sajnos az utolsó 20 percre eléggé szétestünk, nem volt meg a kellő nyugalom és magabiztosság. Nagyot küzdöttek a srácok, megérdemeltük a három pontot!"

- Zöld Péter

U17-es Elitliga, Play-out, Nyugati-csoport, 8. forduló: Brassói Kids Tâmpa - FK Csíkszereda 2:5 (1:2)

Gólszerzők: (22.), (73.) illetve Balogh (29.), Búza (35.), Bákai (47.), Birtalan (55.), Bodor (90.).

Brassói Kids Tâmpa: Rusu - Cantauz, Vasile, Stan (Mazareanu 65.), Mititelu, Tache, Vasu, Roman (Nipoloschi 46.), Plaiasu (Ghinea 59.), Dobos, Clinci.

FK Csíkszereda: Márton - Csedő, Péter, Colceriu, Dencsák (Kovács 72.), Búza (Keresztes 68.), Fazakas, Balogh, Orbán (Karácsony 59.), Bákai (Balázs 72.), Birtalan (Bodor 59.).

Csapatunk továbbra is első helyen áll, előnye öt pont a Brassói Kids Tâmpaval szemben, legközelebb április 17-én Kolozsváron a CFR otthonában játszunk.