U19 │Gergely játszott Izland ellen

Két nagyszerű győzelem után, vereséggel zárta az Elit kört a romániai férfi U17-es labdarúgó válogatott Horvátországban. Az izland elleni mérkőzésen Gergely Botond végig a pályán volt.

Adrian Văsâi együttese a grúzok (5-1) és a horvátok (2-1) legyőzése után 3-0-ra kikapott Izlandtól, az persze már korábban eldőlt, hogy Románia kijutottak az U17-es Európa-bajnokságra. A tornán Gergely Botond először volt kezdő, védőnk ugyanis az első meccsen, apróbb sérülés miatt, nem kapott lehetőséget, majd a horvátok ellen a 77. percben állt be. Most viszont végig a pályán volt.

u17 romania gergely botond
Fotó: FRF

A mérkőzést itt nézheti vissza:

Az Izland elleni vereség ellenére Románia 6 pontjával a csoport élén végzett és kvalifikálta magát a június 18. és július 1. között Szlovákiában sorra kerülő Európa-bajnokságra. Gergely Botond 103 percnyi játékidővel vette ki a részét a sikerből.