U19 Elitliga│Bravúros fordítás

Hátrányból fordított az éllovas Kolozsvári U ellen U19-es csapatunk, mely nagyon fontos három pontot tartott itthon.

Demény Norbert legénysége a szerdai kupameccs után ismét egy kolozsvári csapat ellen lépett pályára, ezúttal az Universitatea fiataljai voltak terítéken. A mieink legutóbb novemberben mondhatni simán kikaptak a fehér-feketéktől, így volt amiért visszavágni. Most azonban a pontok miatt is rendkívül fontos volt ez a találkozó. A vendégek az első perctől fogva keményen bele álltak a meccsbe és akadémistáink nem nagyon találtak fogást a kolozsváriakon. Sőt, a 36. percben a Szamos partiak megszerezték a vezetést és fiataljaink onnantól kezdve futottak az eredmény után. Szünetben a szakmai stáb cserékkel próbált frissíteni és ennek meg lett az eredménye, hisz nemcsak az egyenlítés sikerült, hanem a fordítás is. Ezzel a győzelemmel csapatunk egy pontra jött fel az éllovas Universitatea mögé, de a mieink egy meccsel kevesebbet játszottak, így a szerdai Krajova elleni mérkőzésen győzelem esetén, akár az első helyre is ugorhatnak.

Demény Norbert vezetőedző, így értékelt:

"Ez a mai meccs is felért egy döntővel, egy nagyon szervezett csapattal játszottunk, akik pragmatikusan és céltudatosan védték az érdekeiket ezáltal egy apró védelmi hibát kihasználva rúgtak egy gólt. Nagyon nehezen tudtuk bontani a játékukat, mert nagyon harciasan működtek a pályán, futottunk az eredmény után és az első félidőben az látszott, hogy nem tudunk fogást találni rajtuk, viszont a második félidőbe egy apró változtatás által sikerült az egyenlítő gólt is megszerezni. Szabó Andor becserélése egyértelműen jó húzásnak bizonyult és örülök, hogy hozzá tudott tenni a csapatnak a minőségéhez. Ennek köszönhetően felborult a pálya és rajtuk tudtunk lenni egészen a végéig, meg is lett az eredménye, mert a 82. percben Vereguț gólja döntőnek bizonyult."

- Demény Norbert

U19-es Elitliga, Play-off, Nyugati-csoport, 7. forduló: FK Csíkszereda - Kolozsvári Universitatea 2:1 (0:1)

Gólszerzők: Szakács (64.), Vereguț (82.) illetve Călugăr (36.).

Sárga lap: Hadnagy (80.), Vereguț (87.), illetve Uțiu (4.), Cucos (37.), Larionesei (44.), Podea (78.).

FK Csíkszereda: Karácsony - Precup (Szabó 66.), Gergely, Vereguț, Bujdosó, Balázs, Csala, El-Sawy (Sebestyén 46.), Szakács (Bârsan 86.), Albu (Hadnagy 46.), Finna (Bíró 46.). Edzők: Demény Norbert, Antal Szilamér, Tibi Lung, Nagy Barna.

Kolozsvári Universitatea: Jisa - Uțiu, Bălan, Podea, Neacșu (Fărăgău 71.), Larionesei, Molnár, Moraru (Vanău 42.), Călugăr (Techeres 71.), Cucos (Morar 65.), Kolbász. Edzők: Suller Marius, Laurentiu Rus, Lazareanu Filip.

Csapatunk szerdán pótolja a 6. fordulóból elhalasztott Krajova elleni meccset.