Válogatott | Ureche Alexandru és Corbu Marius is pályára lépett

Volt és jelenlegi akadémiai növendékünk is szerepet kapott az elmúlt napokban a korosztályos román válogatottakban.

U21

Egy-egy hazai és idegenbeli találkozóval folytatta szereplését a román U21-es válogatott novemberben a 2025-ös U21-es Európa-bajnokság selejteőiben. Az első meccset Albánia ellen játszották, hazai pályán, majd Svájccal találkoztak idegenben. A mérleg pozitív, az albánok ellen magabiztosan győztek, míg a svájciak ellen elhozták az egyik pontot. Corbu Marius, akadémiánk volt növendéke mindkét mérkőzésen végig a pályán volt.

Románia a selejtezősorozat E-csoportjában Svájc, Albánia, Finnország, Montenegró és Örményország társaságában szerepel. A trikolórok öt mérkőzést követően három győzelemmel, egy-egy döntetlennel és vereséggel, tíz ponttal a második helyen állnak a 11 pontos Svájc mögött.

Svájc U21 – Románia U21 2–2 (1–2)
Neuchatel, Stade de la Maladière
Gólszerzők: Santos (88.), Sanchez (23.), ill. Rareș Ilie (11.), Grameni (32.
Románia U21: Sava – Pantea, Ignat, M. Ilie, Borza – Vulturar, Akdag, Grameni (Mazilu, 86.) – Corbu Marius, L. Munteanu (Blănuță, 86.), R. Ilie Szövetségi kapitány: Daniel Pancu

Románia U21 – Albánia U21 5–0
Giulești stadion
Gólszerzők: L. Munteanu (7., büntetőből), M. Ilie (15.), R. Ilie (37.), Grameni (55.), Danciu (85.)
Románia U21: Sava – Pantea, Ignat, M. Ilie, Amzăr (Borza, 46.) – Corbu Marius, Vulturar (Akdag, 71.), Grameni – Mazilu (Musi, 71.), L. Munteanu – (Blănuță, 71.), R. Ilie (Danciu, 58.) Szövetségi kapitány: Daniel Pancu

U20

Nagyszebenben lépett pályára, Németország ellen a Costin Curelea által irányított U20-as román együttes a nemzetek közötti Elit Liga sorozatban. A Gergely Botondot végig a kispadon tartó együttes a hosszabbítás harmadik percében kapott találattal szenvedett vereséget Németország ellen

Ez volt az ötödik mérkőzése a válogatottnak az U20-as Elit Liga aktuális sorozatában, amelyben a román csapat a harmadik egymást követő szezonban vesz részt. Az első négy meccs után két győzelem és két vereség volt a mérleg. A győzelmeket Csehország és Anglia fölött aratták a fiatalok, míg Portugáliával szemben 1–2-re végeztek, Norvégia ellen pedig 0–5 arányban maradtak alul.

UEFA Elit Liga, 6. forduló
Románia U20 – Németország U20 0–1 (0–0)
Nagyszeben
Gólszerző:
 Bobzien (90+3.)
Románia U20: Popa – Sîrbu, Duțu, Rimovecz, Șuteu – Rența (Pandele, 66.), Szilágyi – Andrei (Tănasă, 58.), David (Hrom, 78.), Bodișteanu (Radaslavescu, 66.) – Trică (Burnete, 58.) Szövetségi kapitány: Costin Curelea

Tartalékok: Borbei, Dincă – Pîrvulescu, Dănuleasă, Dumitrache, Strata, Gergely Botond

U18

November 12. és 19. között Bukarestben edzőtáborozott az Ion Marin által felkészített U18-as válogatott, és két barátságos mérkőzést vívott a hasonló korú olasz válogatott ellen. A felnőtt együttesünk keretében is számításba vett fiatal védő, Ureche Alexandru a vasárnapi, U18-as Elit Liga play-off mérkőzés után csatlakozott az U18-as kerethez. A válogatott csütörtökön és vasárnap Chiajnán csapott össze a taljánokkal, az első mérkőzés a vendégek győzelmével végződött, míg a másodikon döntetlen eredmény született.

Az FK Csíkszereda fiatal játékosa, Ureche Alexandru az első találkozón a hajrá perceiben szállt be a játékba, míg a második meccset végigjátszotta.

Felkészülési mérkőzés
Románia U18 – Olaszország U18 2–2 (0–0)

Chiajna
Gólszerzők:
 Szimionaș (61.), Tarbă (87.), ill. Spinacce (51.), Bonanomi (71.)
Románia U18: Munteanu (Sandu, 46.) – Fălcușan, Ureche Alexandru, Shehait – Păcuraru, Marin, Băsceanu (Tarbă, 46.), Szimionaș (Florea, 82.) – Chinteș (Cercel, 82.), Vermeșan (Vescan-Kodor, 46.), Călugăr (Matei, 33.) Szövetségi kapitány:
 Ion Marin

Románia U18 – Olaszország U18 1–3 (1–1)

Chiajna
Gólszerzők: Vermeșan (24., büntetőből), ill. Scotti (45+2.), Pagnucco (62., büntetőből), Mendicino (84., büntetőből)
Románia U18: Munteanu – Fălcușan, Marin, Shehait (Ureche Alexandru, 89.) – Chinteș (Florea, 89.), Lăpădătescu (Cercel, 73.), Szimionaș (Cepoi, 89.), Călugăr (Brumă, 73.) – Păcurar (Matei, 73.), Vermeșan (Vescan-Kodor, 73.), Tarbă (Băsceanu, 73.) Szövetségi kapitány: Ion Marin