Visszatekintő: FK - Călărași

Liga 2. XIX. forduló. 2020. március 14. 11:30 óra:

FK Csíkszereda – Dunărea Călărași 0:1 (0:0). Csíkszeredai stadion. Hozzávetőleg 400 néző. (ebből mintegy 300 a kerítésen kívül). Vezette: Cojocaru Adrian (Galac). Oldalvonali segéd játékvezetők: Vișan Florian (Galac) és Vlase Daniel (Galac). Tartalék játékvezető: Ciorbea Robert (Barcaszentpéter).

Gólszerző: 90. Badouin Kanda (52).

FK Csíkszereda: 1. Rybánsky – 2. Palmeș (61. perctől 8. Takács), 14. Kelemen, 3. Apró, 22. Bor – 13. Csürös (csk.), 24 Casiadi Bakó – 10. Bauza, 26. Bara, 20 Schieb (a 46. perctől 11. Jebari) – 15. Mészáros (a 61. perctől 7. Pintér).

Vezetőedző: Suciu Valentin.

Sárga lap: Apró (48).

Dunărea Călărași: 12. Began – 2. A. Rus, 14. Lopez, 20. Șandru (csk.), 29. C. Petre – 4. Bedea (a 72. perctől 8. Fotescu), 5. Pușcaș – 90. Kanda (a 85. perctől 26. Bud), 10. Alami (a 90+3 perctől 21. Calu), 17. Cârstocea – 19. V. Alexandru (a 46. perctől 22. Al. Sîrbu).

Vezetőedző: Pustai Cristian.

Sárga lap: Alami (67), Pușcaș (87).

Ezúttal, az FK Csíkszereda második vonalbeli szereplése során mutatott legjobb játéka sem volt elég a pontszerzéshez. Helyzetek tömkelege, harmincegy kapu felé tartó és tizenegy kaput eltaláló lövés, tíz sarokrúgás is kevésnek bizonyult. Mészáros (7, 14, 18, 44) Bara (9, 70), Casiadi Bakó (24, 74, 77), Bauza (25, 31, 37, 58, 59, 89), Kelemen (32), Bor (56, 81) és Pintér (66, 69, 90) sem tudta lehetőségét gólra váltani. A túloldalon pedig egy rosszul eltalált lövés, gólhelyzetet érő remek keresztlabdának bizonyult. A semleges néző kitűnő mérkőzést láthatott, a „vájt fülűek” számára pedig, a dinamikus és változatosan futballozó FK és a masszív és komótos Duna parti együttes szakvezetéseinek, taktikai csatája jelentett igazi csemegét. A civilben matektanár Pustai csapdát állított. Úgy számolt, hogy a győzelemre törő hazai oldal döntetlen állásnál még inkább támadó szellemben módosítja felállását, így hátul sebezhetővé válik. A kedvező pillanatra várva, csapatával minimálfocira rendezkedett be. Sikerrel, hiszen legénysége az első és egyetlen komoly helyzetét gólra váltotta. Előnyben a vendégcsapat, a játék tördelésére összpontosított és az időhúzásban a játékvezetőként közreműködő galaci sporttársban kiváló partnert találtak. Mondanunk sem kell, hogy a mezőny messze legjobb játékosa a vendégek hálóőre, Began volt.

Kulcspillanatok:

52. perc: A jobb oldalról a tizenhatos sarkához érkező Alami rosszul találja el a labdát, ami kapura lövés helyett éppen a bal oldalon szabadon feltűnő Cârstoceanak jó, aki hat méterről a kapu előterébe senki által sem zavartatva berobbanó Kanda lábára varázsolja a játékszert és a kongói felmenőkkel rendelkező, de Bukarestben született támadónak nincs nehéz dolga (0:1).

Az FK legjobbjai:

22. BOR Dávid             5. TAKÁCS Rareș                           10. BAUZA Juan

Meglepetésemberként lett csapata legjobbja. A játékba egyre inkább belelendülve, ezúttal kiválóan élt a Marrone sérülését követően számára kínálkozó lehetőséggel. Az eredményen túl, a 81. percben kihagyott lehetősége hagyhat némi hiányérzetet.Bár csak az utolsó félórában kapott lehetőséget, remekül szállt be. Különösen támadásban uralta a jobb oldalt, közvetlen ellenfelét többször is megverte. Nem rajta múlt, hogy az ötös felesre nagy erővel megküldött félmagas beadásaiból, nem lett gól.Akárcsak a csapata, az argentin is ment előre becsülettel, de számára ezúttal fél tucatnyi lehetőség is kevés volt a gólszerzéshez. Váratlan húzásokra és villanásokra alapuló játéka, a csapattársaihoz hasonlóan, a második félidőben küszködésbe fordult.

Öt legjobb a pályán: 1. Began (Dunărea, +33,8%), 2. Bor (FK, +21,7%), 3. Rus (Dunărea, 17,9%), 4. Takács (FK, +17,0%), 5. Badea (Dunărea, +8,2%).