Elitliga U14 | Kétgólos diadal a székely rangadón

Izgalmas, kiélezett mérkőzésen tartottuk itthon a három bajnoki pontot a Sepsi OSK-val szemben szombaton délelőtt.

Nagy számú, lelkes és hangos közönség előtt, tejszerű ködben indult útjára a labda szombaton délelőtt az U14-es Elitliga székelyföldi rangadóján. Alig telt el tíz perc, amikor Ambrus Lukács értékesítette a saját maga által kiharcolt büntetőt (1–0). Hamar érkezett a válasz a Sepsi OSK-tól, egy remekül eltalált lövéssel egyenlítettek a piros-fehérek (1–1). Még a szünetet jelző sípszó előtt sikerült visszavennünk a vezetést Bíró Botond kitűnő szabadrúgás-góljával (2–1).

Gyors gólváltás vezette fel a második játékrészt, előbb Nagy Imre Dániel duplázta meg az előnyt, majd Andrei Daniel szerzett látványos találatot akrobatikus mozdulatot követően (3–2). A győzelmet Bíró Botond biztosította be az utolsó percben remek találattal (4–2). Győzelmével Fazakas Tibor legénysége tartja dobogós helyezését a táblázaton, folytatás egy hét múlva a Brassói Kids Tâmpa otthonában.

A találkozó után Fazakas Tibor vezetőedző értékelt.

"Pozitív hozzáállás, csapatjáték, győzni akarás jellemezte a fiúk játékát, ahol Bíró Boti megmozdulásai jelentettek élményt és egy olyan mérkőzést nyertünk meg, ahol a csapatok közti rivalizálás végig érezhető volt".

Elitliga U14, 1. csoport, 7. forduló
FK Csíkszereda – Sepsi OSK 4–2 (2–1)

Csíkszereda, Kós Károly utca, műfű
Vezette: Fodor József, Tifán Attila
Gólszerzők: Ambrus Lukács (11., büntetőből), Bíró Botond (31. és 70.), Nagy Imre Dániel (41.), ill. Bruno Daniel (13.), Andrei Daniel (43.)
FK Csíkszereda: Kajtár András – Hella-Fehér Dániel (Fülöp Ákos, 47.), Keresztes Tamás, Nagy Imre Dániel, Lukács Bence, Szatmáry Gergő, Jánoska Máthé Krisztián Levente (Rusu Márk, 47.), Fazakas Gellért, Bíró Botond, Orbán Hunor (László Ede, 47.), Ambrus Lukács (Jánosi Zsolt, 40.) Vezetőedző: Fazakas Tibor
Sepsi OSK: Ene Adrian – Furcea Răzvan, Batu David (Esanu Daniel, 65.), Demeter Dávid (Stinghe Hunor, 47.), Brumă Daniel, Marsavela Denis (Ambrus M. Balázs, 36.), Andrei Daniel, Csiszér Ábel, Hadnagy Kristóf (Rotaru Darius, 47.), Fülöp Farkas Vezetőedző: Sergiu Brujan