Elitliga U15 | Megharcolt csíki győzelem a székely derbin

Küzdelmes mérkőzésen kerekedett felül az FK Csíkszereda U15-ös gárdája a Sepsi OSK hasonló csapata felett szombaton.

Az alapszakasz utolsó előtti fordulóját a tabellán egymáshoz közel, a második és harmadik helyen várta a két székelyföldi alakulat, az FK állt egy ponttal jobban, de az üldözők sem voltak nagyon messze, Bákó csak rosszabb gólaránnyal volt negyedik, s az ötödik helyen a Hermannstadt is csak három ponttal volt lemaradva a rájátszást érő negyedik helytől. Ezért mindkét csapatnak rendkívül fontos volt a pontszerzés, hiszen győzelem esetén megerősíthették rájátszást érő helyezésüket, de egy vereséggel akár búcsút is lehetett mondani a play off-nak.

Ennek megfelelően mindkét gárda rendkívül óvatosan, a védekezésre koncentrálva kezdte a találkozót, gyakorlatilag helyzetet is alig jegyezhettünk az első játékrészben, mindössze Klein Tizian távoli lövését a 29. percben, amely kifelé tekeredve végül a kapufán csattant. A második félidőben aztán már nem kellett sokat várni az első gólra, egy hazai kiugrást követően a háromszékiek hálóőre, Ene Andrei, ha nem is feltétlenül utolsó emberként, de nagyon otrombán ütközte le a büntetőn kívül az FK támadóját, s ezért a megmozdulásért kiállították. A megítélt szabadrúgást pedig Tóth-Pál Milán mesterien tekerte be a jobb felső sarokba: 1–0.

Az eset végül a találkozó kulcsmomentumának bizonyult, mert az emberhátrányban futballozó szentgyörgyiek már nem tudtak igazán veszélyesek lenni támadásban, inkább az FK veszélyeztetett, például Klein egy újabb kapufával. A 2–0-s végeredményt aztán hosszabbítás perceiben Bíró Botond állította be.

Az utolsó fordulóban, október 19-én az FK Csíkszereda Galacon a forduló előtt a 6. helyen tanyázó Oțelul-lal mérkőzik meg.

Elitliga U15, 1-es csoport, 10. forduló
FK Csíkszereda–Sepsi OSK 2–0 (0–0)

Vezették: Filip Claudiu-Andrei (Craiova), Motan Mihai és Șillo Tudor (mindketten Târgoviște)
Gólszerzők: Tóth-Pál Milán (47.) és Bíró Botond (80.)
Sárga lap: Orbán Hunor (60.), Tóth-Pál Milán (78.) illetve Hanu Ionuț (38.), Horsa Darius (38.), Muntean Alexandru (39.)
Piros lap: Ene Andrei (45.)
FK Csíkszereda: Kajtár András – Lukács Bence, Keresztes Tamás, Nagy Imre Dániel, Györfi Bence, Szabó Örs, Tóth-Pál Milán, Klein Tizian, Bíró Botond, Orbán Hunor, Jánosi Zsolt (Keresztes Ákos 71.). Vezetőedző: Burus Bernát.
Sepsi OSK: Ene Andrei – Buda Darius Daniel, Orbok Hunor, Muntean Alexandru, Andrei Daniel (Bruma Daniel 41.), Raul Tudor (Linta Victor 46.), Batu David, Masavela Denis (Demeter Dávid), Horsa Darius, Hanu Ionuț Leonard, Dorciuman Victor (Ambrus Balázs 52.). Vezetőedző: Lázár Alexandru.