Elitliga U16 | Tizennyolccal küldtük haza a szebenieket

Sok megválaszolandó kérdést nem hagyott az Elitliga U16-os pontvadászatának első helyéről a Szebeni ACS Almát fogadó FK Csíkszereda a szombati, a 9. forduló keretében megrendezett mérkőzésen.

Kellemes, napsütéses őszi idő, szinte tökéletes játékfelület várta a csapatokat a Sportparkban, ahol már a 3. percben leteszteltük Tichindelean Georget, a vendégek hálóőrét Mózes Ádám jól helyezett lövésével, de az első gólra aztán a 15. percig kellett várni, amikor Covaciu befejelte Catrinoi baloldali szögletét egy, az edzéseken begyakorolt szituációban.

A 21. percben 11-est ítélt a javunkra a játékvezető kezezésért, amelyet Mózes Ádám izgalmak nélkül értékesített. Alig telt el egy perc, Szolnoki Máté és Catrinoi rövidpasszos összjátéka végén utóbbi talált be a rövid sarokba: 3–0. A 28. percben tovább növeltük előnyünket Máthé Apor tökéletes, 18 méteres szabadrúgásával, a hálóőr tehetetlen volt a bal felső sarokba jól helyezett lövéssel szemben, 4–0. Két perccel később már ötre növeltük az előnyünket, Máthé Apor remek beadását Prezsmer Viktor fejelte be közelről, erősen és határozottan a rövid sarokba, a kapus csak beleérni tudott a labdába. A következő gól a 33. percben esett, amikor Szolnoki Máté remek egyéni akciót követően, több védőt kicselezve és a kapust elfektetve talált be: 6–0. A 35. percben Szolnoki Máté beadását követően Catrinoi Sebastian lőtte ki a hosszú sarkot, ezzel már hét volt közte. A szünet előtt még egy hazai gól befért a játékidőbe, a 45. percben Prezsmer Viktor lövése utáni kipattanót Tatu-Józsa Márk fejelte be, 8–0.

A második félidőben egy percet sem kellett várni a góleső folytatódására, Marian Robert lőtte be a kilencediket. Az 54. percben már negyedik találatát érte el Catrinoi, kilőve a jobb alsó sarkot, majd egy perccel később Marian Robert éppen Catrinoi beadását passzolta be a kapuba: 11–0. Az 57. percben a szünetben beállt Tóth-Pál Milán köszönt be a gólszerzők listájára, majd Marian Robert is megszerezte mesterhármasát a 61. percben. A 64. percben már újra ő szolgálta ki Catrinoit, aki ötödik gólját szerezte: 14–0. Három perccel később már a hatodik Catrinoi-gólt jegyezhettük, aki Tóth-Pál Milán beadását értékesítette: 15–0. A következő gólra a 82. percig kellett várni, amikor Catrinoi kerül szembe egyedül a kapussal, könnyedén kicselezve szerezte meg saját hetedik és csapata 16. találatát. De nem állt meg ennyinél: a 86. percben egy, a kapufáról kipattant labdát fejelt be közelről: 17–0. A 88. percben a frissen beállt, nem éppe saját posztján játszó Karda Hunor is betalált, kilőve a hosszú sarkot, s beállítva a 18–0-s végeredményt.

Folytatás október 12-én, amikor székely rangadót játszunk, hazai pályán fogadjuk a Sepsi OSK együttesét.

Elitliga U16, 1. csoport, 9. forduló
FK Csíkszereda–Szebeni ACS Alma 18–0 (8–0)
Vezették:
Toma Gabriel (Kerelőszentpál), Blaga Dragoș, Pop Bogdan (mindketten Marosvásárhely)
Gólszerzők: Catrinoi Sebastian (15., 22., 35., 54., 64., 67., 82., 86.), Mózes Ádám (21., büntetőből), Máthé Apor (28.), Prezsmer Viktor (30.), Szolnoki Máté (33.), Tatu-Józsa Márk (45.), Marian Robert (46., 55., 61.), Tóth-Pál Milán (57.), Karda Hunor (88.)
Sárga lap: Clipici Alexandru (80.) és Sofîlcă Mihai (88.)
FK Csíkszereda: Győrfi Krisztián Attila (Szakács Tamás 46.) – Balázs Attila, Biró Artúr, Covaciu Roland Zsolt, Tatu-Józsa Márk, Mózes Ádám (Tóth-Pál Milán 46.), Catrinoi Sebastian, Máthé Apor (Ilyés Máté 46.), Szolnoki Máté (Karda Hunor 80.), Prezsmer Viktor (Orbán Márton 56.), Marian Robert. Vezetőedző: Ubrankovics Zoltán.
Szebeni ACS Alma: Tichindelean George – Tichindelean Luca, Diac Flavius, Sofîlcă Mihai, Popentiu Răzvan (Căldărar Gabriel 70.), Angghelini Răzvan, Isfan Vlad, Streja Sebastian, Muntean David, Negru Mihai (Clipici Alexandru 70.), Tâivan Darius (Bratu Andrei 27.). Vezetőedző: Banciu Daniel.