Elitliga U16 | Háromgólos siker a Bákó elleni rangadón

Gól nélküli első játékrész után magabiztos, háromgólos győzelmet aratott U16-os, elitligás csapatunk. Sajgó Kristóf duplázott.

Kemény küzdelem, ám meglehetősen kevés valódi gólszerzési lehetőség adódott mindkét gárda előtt a csoport rangadóján, szombaton. A mezőnyjátékot a 7. percben Bódi fölé szálló fejese, majd a 37. percben Prezsmer Viktor életerős lövése színesítette, ám a vendégek kapusa védeni tudott. Annál több eseményt hozott a második 45 perc. A gólhelyzetek sorát az 55. percben ugyan a Bákó indította, a lövés elkerülte a kapunkat, ezt követően azonban kis túlzással írhatjuk, hogy csak egy csapat volt a pályán és az az FK volt.

Az 57. percben a szünetben beszálló Sajgó Kristóf lövése egy védőn is megpattanva a jobb alsó sarokban kötött ki (1–0). Bő tíz perc elteltével Máthé Aport buktatták a vendégek a tizenhatos bal oldalánál, Manu Paul játékvezető pedig a büntetőpontra mutatott. A 11-est Sajgó Kristóf értékesítette rendkívül higgadtan (2–0). A 73. percben végképp eldőlt minden nyitott kérdés, a szintén félidőben pályára lépő Marian Robert egyéni akció végén lőtte ki balról a hosszú sarkot (3–0). A 80. percben Marian duplázhatott volna, ám a bal oldali kapufát találta telibe. A hajrában több alkalommal is növelhettük volna az előnyt, ám több találat nem esett, Ubrankovics Zoltán csapata megerősítette vezető helyét a bajnoki táblázat élén. A folytatásban, egy hét múlva a Jászvásári Politehnica otthonába látogatnak Máthé Aporék.

Elitliga U16, 1. csoport, alapszakasz 7. forduló
FK Csíkszereda – Bákói FC 3–0 (0–0)

Csíkszereda, Sportpark
Vezette: Manu Paul (Puchenii Mosneni), asszisztensek: Răduță Gabriel (Ploieşti), Crețu Vasile (Cocorăștii Colț)
Gólszerzők: Sajgó Kristóf (57. és 68., a második büntetőből), Marian Robert (73.)
Sárga lap: Máthé Apor (39.), Prezsmer Viktor (46.), Marian Robert (50.), Catrinoi Sebastian (77.), ill. Gherasim Davide (10.)
FK Csíkszereda: Karda Hunor – Vass Norbert, Orbán Márton, Biró Artur, Catrinoi Sebastian (Tatu-Józsa Márk (80.), Mózes Ádám (Sajgó Kristóf, 46.), Ilyés Máté, Máthé Apor, Prezsmer Viktor (Tóth-Pál Milán, 80.), Szolnoki Máté (Marian Robert, 46.), Bódi Lehel (Păcuraru David, 70.) Vezetőedző: Ubrankovics Zoltán
Bákó: Stan Bogdan – Cojocaru Dragoș, Hoidrag Răzvan, Ursu Cătălin, Dominteanu Tudor, Gaciu Andrei, Popa Alin, Gherasim Davide, Nicolău Denis, Toma Mario, Nastac Ștefan Vezetőedző: Vraciu Cătălin