Események | Rangos tornán szerepeltek az U11-es fiúk

​​​​​​​Nagyenyeden lépett pályára a mögöttünk álló hétvégén U11-es fiúcsapatunk. Hodgyai László és Barabási Roland Csaba tanítványai a hatodik helyen zártak a húszcsapatos mezőnyben.

A tornát Hodgyai László vezetőedző értékelte honlapunknak.

„Nagyon színvonalas tornán vehettünk részt Nagyenyeden, Húsz csapat nevezett be, köztük például a Bukaresti Rapid és magyarországi csapatok is. Az első nap, ahogyan a többi csoportmérkőzés is, jól sikerült, a fiúkon érződött, hogy ide nem kirándulni, hanem focizni jöttek. Egyetlen csapat voltunk az öt csoportból, amelyik kilenc ponttal jutott az elődöntőbe. Miután két nehéz mérkőzésen nagyon jól teljesítettek a fiúk, a második napon a harmadik meccsünk, az elődöntő, első félideje rendkívül rosszul sikerült, 3–0-ra vezetett az ellenfél.

A félidei eligazítás után, a második félidőben mintha visszakaptam volna azt a csapatot, akiket addig láthattam, kiegyenlítettünk, majd a büntetőkhöz kerülve is vezettünk, de nem sikerült feltenni a pontot az i-re. Így az aranyágra jutottunk, ahol a második nap 4. mérkőzését megnyerve tudtuk, hogy az 5-6. helyért fogunk majd játszani az utolsó játéknapon.

Az 5-6. helyért egy rendkívül kellemetlen ellenféllel szemben maradtunk alul, mivel ismét nagyon rosszul sikerült az első félidőnk. Ha a pályán lejátszott mérkőzéseket tekintjük, úgy lettünk hatodikak, hogy egy meccset kaptunk ki. A fiúk két félidőt leszámítva bebizonyították, hogy tehetséges, összetartó kis csapat, ezért mindenképp dicséret illeti őket. Jó tapasztalat volt, örvendünk, hogy sikerült részt venni ezen a tornán, mert sokat tanulhatunk belőle.

Ezúton is szeretném megköszönni a szervezőknek, hisz szinte zökkenőmentesen zajlott ez a három napos torna és minden adott volt ahhoz, hogy segítse a gyerekek fejlődését. Ugyanakkor köszönettel tartozunk a Melinda panzióban kapott nagyszerű ellátásért, ahol az U17es játékosunk, Ioo Edvin szülei voltak a vendéglátóink és mindent megtettek értünk”.

5-8. helyért
Gyulafehérvári Star Pro Optimum – FK 1–3 (0–2)
Az FK gólszerzői: Potyó (2), Blagu

5-6. helyért
Kolozsvári Viitorul Cluj – FK 4–2 (2–0)
20 / 6. hely

A 6. helyezett csapat névsora: Blága Koppány, Cseke Márton, Mihály Ádám, Potyó Ádám, Bodor Dávid, Portik David, Bâlbâe Krisztián, Fazakas Kevin, Blagu Petru, Antal János, Izsák Áron, Miklós Előd, Parajdi Zsombor, Tóth Krisztián Vezetőedző: Hodgyai László, másodedző: Barabási Roland Csaba