FK Csíkszereda U20│Küzdelmes döntetlen

A két gólt hozó, mindkét fél számára hasznos találkozót végig férfias küzdelem jellemezte. A mérkőzés túlzott hevét csillapítandó, a játékvezető öt sárga lapot mutatott fel. Ebből négy a vendégjátékosok előtt villant.

Az UEFA Youth League küzdelmeire készülő U20-as csapatunk, a krasznai edzőtábort követően, lejátszotta első hazai felkészülési mérkőzését. A napokban birtokba vett Sportpark meccspályáján, a harmadik ligás Székelyudvarhelyi FC volt az ellenfél.

Az első játékrészben a hazai oldalon négy, a vendégeknél egyetlen nagyobb helyzetet jegyezhettünk. Az SZFC-től Simó 28 méterről leadott lövése szállt kevéssel fölé (9. p), a túloldalon Sándor egy (16. p), Biró két ígéretes helyzetét (5 és 28. p.) sem tudta gólra váltani. A 40. percben Bujdosó bal lába sült el mintegy 22 méterről, a labda pedig – mintha zsinóron húznák – a jobb felső sarokba szállt (1:0).

A szünet után is Demény Norbert csapata maradt veszélyesebb, az 55. percben, ziccerben, Sebestyén pörgetett kapu fölé. A 60. percben a hazaiak mestere hat játékosát is lehozta, majd tíz perccel később újabb kettős cserét hajtott végre. Két perccel később a frissen beállt, amúgy próbajátékon lévő Sándor Arnold hálóőr kapujába került a labda. A vendégek jobboldali pontrúgását követően, a szintén próbajátékon lévő Kovács Szilárd bólintott a hálóba (1:1). Újabb két perc múlva Orbán Milán hagyta ki a kihagyhatatlant: gyönyörű FK támadás végén, 4 méterről a felső lécet találta el.

Visszavágó szombaton, Székelyudvarhelyen.

FK Csíkszereda U20 – Székelyudvarhelyi FC 1:1 (0:1). Felkészülési mérkőzés. Sportpark, meccspálya. Vezette: Feleki Gellért, Bálint Attila, Tamási Zoltán. Gólszerzők: Bujdosó (40), illetve Kovács Sz. (73)

FK Csíkszereda U20: 21. Simon Máté (12. Sándor Arnold, 70) – 16. Göndör Alex (21. Precup Andrei, 70), 14. Csedő Szilárd (3. Szín Ferenc, 60), 4. Vereguț Daniel, 32. Dencsák Kristóf (99. Boga Szabolcs) – 77. Bujdosó Szilárd, 26. Balázs Lajos Norbert (10. Csala Róbert, 46), 11. Sebestyén Botond (18. Bóni Csaba) – 7. Sándor Raul (26. Szakács Szilárd), 53. Biró Tamás (13. Orbán Milán, 60), 83. Birtalan Tamás (18. Nagy Botond, 60). Vezetőedző: Demény Norbert.

Székelyudvarhelyi FC: 12. Albert Hunor (1. Petrescu Fabian Mihai, 46) – 20. Marucza Csanád (17. Varga Bálint, 66), 8. Savin Cătălin (5. Mitra Szilárd, 46), 4. Kovács Szabolcs, 3. Tordai Tamás (21. Lázár Kristóf, 46) – 16. Dobrean Darius (11. Brașoveanu Norbert, 66), 15. Kovács Botond (Matei Marius, 55), 14. Matei Marius (22. Curpân Adrian, 46), 26. Simó Csongor (6. Moldoveanu Róbert, 60) – 10. Gavîrliță Raul (33. Bokor Barna, 63), 7. Botorok János (9. Becze Tamás, 46). Vezetőedző: Rădulescu Gabriel.