Győzelem Vasluiban!

Győzelemmel kezdte a tavaszi idényt az FK Csíkszereda harmadik ligás csapata.

A piros-feketék a jobb időket is megélt Vaslui otthonában játszottak, ahol Lengyel Roland vezetőedző a Nagy B.- Majzik, Csonka, Lőrincz, Szabó- Csűrös, Csiszér, Savin- Györgyi, Bajkó, Lukács kezdőtizenegyet küldte pályára. Harminc percnyi játék után 0-0 volt az állás, de mi irányítottunk és a helyzetek is megvoltak, a gól azonban nem akart összejönni. Előbb Bajkó, majd szünet után a 47. percben Lukács lőtt kapufát és ezzel jeleztük, kell nekünk az a három pont! A 73.percben Ilyés is a kapufát találta el és úgy tűnt sehogy sem jön össze a gól. A 87.percben aztán megtört a jég: Ilyés beadásából Csonka bólintott a hazai kapuba és ezzel a góllal behúztuk a három pontot! Nehéz szülés volt, de nagyon fontos három pontot szereztünk!

DSC_1750

Lengyel Roland vezetőedző mérkőzés utáni nyilatkozata:

"Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, irányítottuk és kézben tartottuk a meccset. Sokszor kerültünk a védelmük mögé, főleg a jobb oldalunk volt aktív. Majzik és Györgyi révén veszélyeztettünk, majd helyzetekkel és Bajkó kapufával jeleztük, hogy a 3 pontért jöttünk Vasluiba, de a szünetig nem változott az eredmény. Ellenfelünk mindent megpróbált, hogy megnehezítse a dolgunkat, tudták, hogy jó pontrúgóink vannak. Meg kell jegyeznem, hogy az összes labda lapos volt, de pumpájuk eltűnt a stadionból. Második félidőben szereztünk egy kézipumpát, és sorra fújtuk fel a labdákat. Második félidőt ott folytattuk ahol abbahagytuk: rúgtunk két kapufát, rengeteg beadással próbálkoztunk, de valahogy nem akart összejönni a gól. Cserékkel frissítettük a csapatot: Majzik helyett Tepes, Csiszér helyett Nagy Norbi, Lőrincz helyett Ilyés Robi állt be, majd a 87. percben Ilyés Robi rázott le magáról két játékost, középre centerezett és Csonka remek mozdulattal a jobb felsőbe fejelt: 1-0. Összességében teljesen megérdemeltük a győzelmet, amit saját magunknak tettünk nehezebbé. Nagyon fontos volt a jó rajt, ami picit talán görcsössé tette a fiúkat, de a legfontosabb, hogy elhoztuk a 3 pontot az egyik fő riválisunktól. A győzelemhez az is kellett, hogy a csapat mindvégig hitt abban, hogy sikerülhet! Nagyszerű szellemben és nagy akarattal fociztunk. Hajrá FK!"

FK Csíkszereda: Nagy B.- Majzik, Csonka, Lőrincz, Szabó- Csűrös, Csiszér, Savin- Györgyi, Bajkó, Lukács. Játszott még: Tepes Andrei, Nagy Norbert és Ilyés Róbert.