Ifiliga U18 | Győzelem azFC Argeș ellen, Jakab Krisztián duplázott

Döntetlen félidei állás után kétgólos győzelmet aratott vasárnap ifjúsági ligás csapatunk az FC Argeș ellen. Jakab Krisztián duplázott.

Remekül indult a vasárnap déli rangadó Szakál Csaba együttese számára, már az ötödik percben előnybe kerültünk. Tóth-Pál Előd alapvonal közeléből visszagurított labdáját Jakab Krisztián helyezte a kapuba (1–0). A hetedik percben a vendégek szabadrúgásból veszélyeztettek,a felső kapufa segítségére is szükség volt, hogy maradjon a vezetésünk. A 22. percben egyenlíteni tudott a vendégcsapat, a védelmünk asszisztálása mellett a tizenhatoson belülről érkezett az argeși gól (1–1). A játék képe alapján sokkal közelebb álltunk az előny növeléséhez, mint a látogatók az egalizáláshoz. A 37. minutumban Kárándi lőtt a felső lécre, majd a lefújás előttTrombitás vétette el kevéssel a kaput.

Ennek bizonyságaképpen újra megszereztük a vezetést a második játékrész legelején, méghozzá Jakab Krisztián volt ismét eredményes a 49. percben szép egyéni megmozdulás végén (2–1). Sőt, négy egység elteltével érkezett a harmadik hazai találat is. Kárándi Botond szabadrúgását követően, Bödő csúsztatta meg a labdát a havasalföldiek pedig a saját kapujukba juttatták a labdát (3–1). Hazai támadások közepette Nagy Krisztián is bemutatott egy bravúrt, a 67. percben a tizenhatos sarkától eleresztett lövésnél mentett nagyot a hálóőr. A következő percben Tóth-Pál Jakab átadása után lőtt kapufát. Az utolsó percben a vendégek megfogyatkoztak, Szakál Csaba együttese magabiztos győzelemmel hangolt a jövő hétvégén esedékes, Kolozsvári CFR elleni mérkőzésre.