Ifjúsági Liga | Négygólos hazai bemutatkozás

Négygólos diadallal mutatkozott be hazai közönség előtt ifjúsági ligás csapatunk vasárnap a Temesvári SSU Politehnica ellen. Jakab Krisztián duplázott.

A vasárnapi második mérkőzésen ifiligás együttesünk a Temesvári Politehnicát fogadta, mindkét gárda az első játéknapi vereséget igyekezett korrigálni. Ehhez először a vendégek álltak közelebb, a 19. percben zúgó kapufával jelentkeztek. A folytatásban magára talált Szakál Csaba együttese, különösen miután a 22. percben emberelőnybe került. Leczki Norbert esett nagyot a tizenhatoson belül, a szabálytalankodó Bogdan Damian piros lapot kapott az eset nyomán. A megítélt büntetőt Păcuraru Luca a jobb alsó sarok felé rúgta, ám Pop kiütötte a labdát és a kipattanót sem sikerült értékesíteni. Ami nem ment rögzített helyzetből, sikerült akcióból. A 29. percben Jakab Krisztián ugrott ki jól középen és a kapu közepébe bombázott (1–0). A 43. percben duplázott hetesünk, középről 15 méterről kilőtte a bal alsó sarkot (2–0).

A második félidőt is jól indítottuk, a 48. percben Păcuraru Luca ugrott lșpett ki középen és magabiztosan lőtt a kapu közepébe (3–0). Háromgólos vezetésünk után leült a meccs, mezőnyfölényünk kitartott, a Temesvár pedig nem tudott emberhátrányban újítani. Továbbra is mi álltunk közelebba gólszerzéshez, ám a befejezésekbe rendre hiba csúszott. Endrődi Erik révén a kapufát is eltaláltuk a 86. minutumban. A 88. percben Balogh Szilárd viszont eredményes volt, szép akció végén mattolta a vendégek hálóőrét (4–0). Ez jelentette a mérkőzés utolsó momentumát, Szakál Csaba fiai magabiztos győzelemmel mutatkoztak be hazai pályán. Folytatás egy hét múlva az Universitatea Craiova otthonában.

Ifjúsági Liga, nyugati csoport, alapszakasz 2. forduló
FK Csíkszereda U18 – Temesvári Politehnica SSU U18 4–0 (2–0)

Vezette: Şuvar Alexandru Nicolae, asszisztensek: Spătar Răzvan, Opriș Adrian Valentin (mindhárman Nagyszeben)
Gólszerzők: Jakab Krisztián (29. és 43.), Păcuraru Luca (48.), Balogh Szilárd (88.)
Sárga lap: Păcuraru Luca (28.), Balogh Szilárd (64.), Nagy Lóránd (75.), ill. Lazăr Marco (16.), Roșca David (16.), Bogdan Damian (22.), Brîndescu Sorin (25.), Sîrbu Rareș (87)
Kiállítva: Bogdan Damian (22.), Lazăr Marco (72.)
FK Csíkszereda: Nagy Krisztián – Juhos Gábor (Nagy Lóránd, 73.), Sas David, Györfi Attila, Kárándi Botond, Bödő Efraim Zoltán, Leczki Norbert, Păcuraru Luca (Trombitás Dávid, 60.), Tóth-Pál Előd (Endrődi Erik, 60.), László Norbert (Balogh Szilárd (53.), Jakab Kriszián (Morhan Jonathan, 73.) Vezetőedző: Szakál Csaba
Poli: Pop F. – Goia R., Fotoviu D., Ardel L., Lazăr M., Mihăescu C., Hus T. (Sîrbu R., 82.), Rosca D., Bogdan D., Fazakas C., Chiș L. Vezetőedző: Brîndescu Sorin