Ismét kikapott az FK Csíkszereda

1-0-ás vereséget szenvedett az FK Csíkszereda a Fugyivásárhelyi SK-tól a román labdarúgó 3. Liga 19. fordulójában szombaton.

Javítottak volna a fiuk

A tavaszi idény hazai csorbáit szerette volna kiküszöbölni Lengyel Roland vezetőedző alakulata: a tavaszi két hazai meccsét egygólos vereséggel zárták, így itt volt az alkalom a rossz sorozat megfordítására.

Ennek függvényében kezdték a meccset a fiuk, az első percekben több helyzetet is kialakítottak, ám hiányzott az utolsó – jó – döntés. Nem így a vendégeknél: a 12. percben egy hosszú támadás végén kijátszották az FK védőit és Darius Costea 10 méterről a hosszú sarokba gurította a labdát (0–1).

Helyzetek mindkét kapunál

A korán kapott gól meglepte ugyan a hazai csapatot, de néhány perc múlva már említhető gólhelyzeteket alakítottak ki. A 17. percben Györgyi Arthur mintegy 20 méterről végzett el egy szabadrúgást: nagyszerűen átívelte a játékszert a sorfalon, a vendégkapus viszont szögletre mentett. A 24. percben Bajkó Barna állt közel a gólszerzéshez, de neki se sikerült a befejezés. A 34. percben Lőrincz József egy vendégtámadásnál lest vélt, ám a partjelző másképp látta, szerencsére az adódó helyzettel nem tudtak élni a vendégek. Két perc múlva ismét Bajkó alakít ki helyzetet: a középről kapott labdát jól lekezeli, majd kicselezve a vendéghátvédet jobbról a rövid sarokra lő, igaz a lövésben nem volt elegendő erő, így a kapus könnyedén begyűjti a labdát.

Futás az eredményért

A szünetben cserét hajt végre Lengyel Roland vezetőedző: Tankó Előd helyett Czimbalmos Zalánt küldi a pályára. Az 54. percben Györgyi a vendégek tizenhatosára betörve feldobja magát, büntető helyett sárga lapot kap. A meccs addigi legnagyobb helyzetét hozta össze az FK az 57. percben: Csürös hosszan indítja Pataki Zalánt, aki a 16-os vonalánál átvette, majd a kapussal szemben a kapu fölé emelte a labdát. A 66. percben Pataki helyett Teut Arthur lépett pályára. A 71. percben újabb helyzetet jegyezhettünk: egy szöglet után Bajkóhoz került a labda, aki néhány méterről a felső kapufára rúgta a játékszert.

Többet kezdeményezett a hazai csapat, ám nem jött össze az egyenlítő találat, így a tavaszi idény harmadik hazai találkozóján is 1-0-ás vereséget szenvedett az FK.

Eredmény: FK Csíkszereda – Fugyivásárhelyi SK 0–1 (0–1). Gólszerző: Darius Costea (12. perc).

Az FK Csíkszereda összeállítása: Fogarasi, Majzik, Székely, Lőrincz, Kovács, Tankó (Czimbalmos, 46. perctől), Sárközi, Csürös, Györgyi, Pataki (Teut, 66.), Bajkó.

A következő fordulóban, április 16-án az FK Csíkszereda a Fehér megyei Alsógáldon vendégszerepel.

A 3. Liga 5. csoportjának állása 1. Nagyváradi Luceafărul 19 14 4 1 46–13 46 2. Szászrégen 19 13 3 3 37–15 42 3. Máramarossziget 19 12 2 5 37–15 38 4. Nemeszsuk 19 10 7 2 35–16 37 5. Alsógáld 19 12 1 6 39–27 37 6. FK Csíkszereda 19 9 2 8 22–21 29 7. Kolozsvári Sănătatea 19 8 3 8 28–31 27 8. Lénárdfalva 19 8 2 9 33–32 26 9. Fugyivásárhely 19 7 3 9 21–27 24 10. Radnót 19 6 5 8 25–30 23 11. Dési Unirea 19 6 3 10 23–31 21 12. Székelyudvarhely 19 4 2 13 16–40 14 13. Zilah 19 3 4 12 12–35 13 14. Almásbalázsháza 19 0 1 18 14–55 1