Későn ébredtünk

Értékes pontokat veszített az FK Csíkszereda Foksányban a harmadosztály 12. fordulójában.

Bálint László György együttese nagyon rosszul kezdte a találkozót és az első percekben teljesen beszorult a saját térfelére. Az első komolyabb helyzetnél Horvát még menteni tudott, Panait fejesét megfogja, de a 10. percben Pasăre becsapta az FK védelmét és a hosszúba lőtte a labdát: 1-0.

A folytatásban is úgy tűnt, mintha az FK az öltözőben maradt volna, a hazaiak folyamatosan rohamozták Horvát kapuját. A 15. percben az FK egyik védője egy ütközést követően a földön marad, a bíró továbbengedi a játékot és egy felrúgott labda üresen találja Predoiut, aki él a lehetőséggel és simán berúgja: 2-0.

A negyedóra alatt összeszedett kétgólos hátrány nem túl biztató, de Györgyi Arthur nem hagyja annyiban a dolgokat és harciasan lép fel, minden labdáért megküzd. A 17. percben előbb kiharcol egy szögletet, majd ő is végzi el, de a kipattanó labda feléje pattan, összeszedi a játékszert és baloldalról, nehéz szögből a felső sarokba rúgja: 2-1.

A 24. percben Hodgyai fut el balszélen kicselez két játékost és beadása a középen érkező Savin elé pattan, aki rosszul találja el a labdát és mellé megy. A következő percekben előbb Györgyi próbálkozik szabadrúgásból, majd Csiszer fut el jobbszélen és beadására érkezik Hodgyai, de csak elcsúszva tud a labdába érni, így kimarad a lehetőség. A 32. percben Bajkó Barna egy távoli lövéssel próbálkozik, de a foksányiak kapusa résen van.

A 36. percben szerencsénk van, ugyanis Manu baloldali lövése kevéssel megy mellé, ezt követően gyors ellentámadásba lendül az FK és Györgyit a tizenhatos vonalánál felrúgják és a játékvezető szabadrúgást ítél. Szintén Györgyi áll a labda mellé és ő végzi el, jól helyezett lövése a hosszúra megy, de a kapus kiüti a labdát, a kipattanót is Györgyi szedi össze, aki remekül passzol Hodgyainak és a nagy kavarodásban a csíki csatár bevágja: 2-2!

A félidő hátralevő részében már csak egy komolyabb helyzet volt, amikor a 44. percben egy szögletet követően a foksányiak fejjel próbálkoztak, de az eredmény maradt 2-2.

Térfélcsere után az első komolyabb helyzet a hazaiaké, az 56. percben Pasăre kap egy remek labdát a tizenhatoson belül és nagy erővel kapura rúgja, de Horvát menteni tud. Másodpercek múlva Popa veszélyeztet, ezt is megússzuk, Horvát kezében landol a labda.

Az 58. percben az FK edzője erősíteni próbálja a védelmünket, Csürös Attila helyett Benkő-Bíró Norbert jön be. A második félidő első komolyabb FK helyzetére a 62. percig kellett várni, amikor Savin remekül indítja Györgyit és ő jobbról beadta, de sajnos a foksányiak kapusa elérte a labdát, még mielőtt bármelyik csíki támadó odaért volna. Három perc múlva már egy veszélyesebb FK támadást láthatunk, Györgyi fut el jobbszélen remek ritmusban, beadását Bajkó nagy erővel fölé rúgja. Egy perc múlva egy remek Bajkó-Hodgyai összjátékot láthatunk, majd ebbe beszáll Györgyi is, aki remekül adja be a labdát, de Bajkó fejese sajnos ezúttal sem ér célba.

A 70. percben óriási szerencsénk van, ugyanis két foksányi lendül ellentámadásba és az FK előretolt védői lemaradnak, csak azzal van szerencsénk, hogy fölé rúgják. Nem tanulnak belőle a csíkiak és egy perc múlva a foksányiak újból helyzetbe kerülnek, amelyet követően Predoiu fejeli rá a labdát, Horvát tehetetlen, de ismét szerencsénk van hisz Predoiu lesen volt, így a gól érvénytelen.

A 85. percben egy jobboldali szabadrúgásból Györgyi adja be a labdát, amely a tizenhatoson belül körbejárja az összes létező csíki játékos fejét, de senki sem tudja befejelni vagy berúgni. A 92. percben a csereként beállt Eder eldönthetné a találkozót, hisz az utolsó percben 18 méterről középről végezhet el szabadrúgást, de a spanyol játékos fölé rúgja, így marad a döntetlen.

CSM Foksány - FK Csíkszereda 2:2 (2:2)

Gólszerzők: Pasăre (10.), Predoiu (15.), illetve Györgyi (17.), Hodgyai (38.).

FK Csíkszereda: Horvát - Lőrincz, Csiszer, Vizi (Ilyés 77.), Csürös (Benkő-Bíró 58.), Bartók, Savin, Györgyi, Hodgyai, Pál, Bajkó (Eder 69.).

Bálint László György vezetőedző nyilatkozata:

"Az utóbbi időben ez egy nagy probléma a csapatnál, hogy mindig az első 15 percben hátrányba kerülünk és onnantól kezdve futunk az eredmény után. Nagyon zavar és nem értem miért kezdjük ilyen gyengén a meccseket, főleg úgy, hogy az utóbbi hetekben ezt gyakoroltuk és ezen dolgoztunk, hogy a védelemben nagyon kell vigyázni, mert az ellenfélnek van két nagyon jó csatára. Ez nem sikerült, mindkét csatár betalált és ajándékgóllal nehéz helyzetbe hoztuk magunkat. Ezekután mindig nagyon nehéz az egyenlítés. Azt viszont hozzátenném, hogy a fiúk jól összeszedték magukat és sikerült kiegyenlíteni, de az ellenfélnek szerencséje volt a második góllal, mert sportszerűtlen helyzetben rúgták amikor az egyik játékosom a földön hevert és folytatták a játékot, ez nem volt fairplay. De, nem ezen múlott a győzelmünk, mi hibáztunk és csak abban bízom, hogy ez a két pont ne legyen döntő a végén."