Kétgólos előnyt buktunk el

A bákói reptér szomszédságában került sor az FK Csíkszereda második ligás bajnoki mérkőzésének 5. fordulójára.

Valentin Suciu együttese a 19. helyen álló Bákói Aerostar otthonában lépett pályára. Ellenfelünk ebben az idényben még gólt sem rúgott, így bizakodva vártuk az összecsapást.

Kapkodósra sikerült az FK játéka az első percekben. A 7. minutumban Apró gurítja vissza Rybánszkynak a labdát, de kapusunknak nem sikerül kirúgnia a labdát, megpattan a bákóiak egyik támadójában, a kipattanót Vraciu szerencsénkre fölé rúgja. A 9. percben ismét Vraciu kerül helyzetbe, de mellé rúgja. Két perc múlva egy szögletrúgást követően Moisi fejese mellé megy.

Bauza fut el a jobboldalon, de Chelaru visszarántja, villan is az első sárgalap. A 15. percben Bauza gurítja ki a labdát Edernek, aki mintegy 18 méterről kapura küldi a labdát és a felső kapufát érintve bepattan: 0-1.

A 22. percben Mészáros remekül veszi át a labdát és két védő között is átbírkózza magát, vissza rántják, de a felvidéki csatár a hosszúba rúgja: 0-2. Fél óra játék után Bauza jobboldalról ereszt el egy lövést, az oldalhálót találja el. Szünetig szabdalja a játékot az ellenfél, komolyabb helyzetet egyik csapat sem alakít ki.

A második félidőben egy kicsit mintha több teret adna a csíki alakulat a hazaiaknak és egy szabadrúgást követően az 54. percben Ilie szépít: 1-2.

A 60. percben Bor ütközik kapusunkkal, Rybánszky megsérül, de tudja folytatni a játékot. A 70. percben Mészáros lódul meg a baloldalon, lövése azonban elkerüli a kaput. A 74. percben szögletrúgást követően Moisi lövése Bor lábán irányt változtat és ezzel kiegyenlít Bákó: 2-2. Három perc múlva újabb szöglet az Aerostarnak, Chirila fejese pedig a hálóban köt ki: 3-2.

A 91. percben Apró távoli lövése sajnos megpattan Barán és mintegy méterrel a kapu mellé megy. A hazaiak második félidei teljesítménye sokkal jobb volt, mint a mienk, így az FK kétgólos előnyt bukott el.

Bákói Aerostar - FK Csíkszereda 3:2 (0:2)

Gólszerzők: Eder (15.), Mészáros (22.), illetve Ilie (54.), Bor - öngól (74.), Chirila (77.)

FK Csíkszereda: Rybánsky - Palmes, Intzidis, Apró, Bor, Eder (Csürös 82.), Kálmán (Savin 60.), Bara, Botorok (Szondi 82.), Bauza, Mészáros (Marrone 74.).