Kétgólos vereség Plojesten

Nem sikerült a pontszerzés Plojesten, sorozatban harmadik vereségünket könyvelhettük el.

Valentin Suciu legénysége hamar hátrányba került, előbb a fiatal Szondi eladott labdája után Mazarache hozta helyzetbe Diarrát a csíki kapu előtt (1:0), majd Bor Dávid vesztett labdát a tizenhatosunkban és csak büntetőt érően tudta megakadályozni a Petrolul támadását. A tizenegyest Vajushi magabiztosan belőtte, így 12 perc után kétgólos hátrányban voltunk. Nem ilyen kezdésről álmodtunk az biztos...A folytatásban a hazai szurkolók még petárdáztak is, de ekkor még a játékvezető nem lépett semmit. A későbbiekben aztán előkerültek a magyarellenes rigmusok is, emiatt megszakították a játékot és hangosbemondón keresztül szólították fel a "sárga-kék farkasok" szurkolóit, tevékenységük befejezésére. A mieink az első félidőben komolyabb helyzetet sajnos nem tudtak kialakítani, Bara és Hernando lövései nem értek célba.

Szünet után a becserélt Ivanovici lövése az oldalhálóba vágódott, támadásaink pedig rendre elhaltak a Petrolul tizenhatosában. Az utolsó 20 percre emberelőnybe kerültünk, Parvulescu negyedóra alatt két sárga lapot is kapott. A végjátékban volt esély a szépítésre, a csereként beállt Rotarnak a 93. percben volt egy helyzete, míg az utolsó percben Kovács gólját les miatt érvénytelenítették, így az eredmény nem változott.

Liga 2., 3. forduló: Petrolul Ploiești–FK Csíkszereda 2–0 (2–0)

Gólszerzők: Diarra (5.), Vajushi (12., büntetőből).

Petrolul Ploiești: Avram – Sg. Pîrvulescu, Huja, Meijers, Țicu – Seto, Cebotaru, Constantinescu (Bratu, 77.) – Măzărache (Nițescu, 46.), Vajushi (Al. Olaru, 74.), S. Diarra.

FK Csíkszereda: Gyenge – Takács, Kelemen, Vereguț, Bor – Kovács, Szondi (Ivanovici, 46.), Bara (Rotar, 80.), Andrezly – Hernando, Mészáros (Casiadi, 63.).