Kihagytuk a helyzeteinket

Jó hangulatban került sor az FK Csíkszereda első hazai felkészülési mérkőzésére, amelyen a Lokálpatrióták szurkolótábora és a brassóiak szurkolói is szép számban jelentek meg.

27743947_1984156921624275_1312547683_o

Bálint László György csapata a hazai pálya előnyét élvezte, de nem élt vele, hisz nagyon hamar hátrányba került. Horia Popa két perc alatt két gólt rúgott és a csíki válasz viszonylag gyorsan érkezett, hisz a 17. percben az FK új szerzeménye Magyari Szilárd bevette a brassóiak kapuját és finomított az eredményen. A 24. percben Horia Popa tizenegyesből triplázhatott volna, de Nagy Barna kivédte a büntetőt. Ennek ellenére tíz perc múlva ismét a barcaságiak örülhettek, 1-3. Szünet előtt Savin még szépített, de a második félidőben Emil Popa beállította a végeredményt. Összességében egy kiegyensúlyozott mérkőzés volt, ahol a brassóiak tapasztaltabb játékosai a jobb helyzetkihasználásuknak köszönhetően győzni tudtak.

FK Csíkszereda – AS SR Brassó 2:4

Gólszerzők: Magyari Szilárd (17. perc), Cătălin Savin (41. perc) illetve Horia Popa (14. és 16. perc), Poverlovic (33. perc), Emil Popa (59. perc).

FK Csíkszereda I. félidő: Nagy Barna – Kilyén Szabolcs, Benkő-Bíró Norbert, Mitra Szilárd, Csiszer Balázs, Jakab Róbert, Cătălin Savin, Magyari Szilárd, Sufiane Jebari, Györgyi arthur, Bajkó Barna.

II. félidő: Horváth Adrián – Majzik Adrián, Csürös Attila, Lőrincz József, Lakatos Miklós, Antal Barna, Bartók István, Fabio de Oliveira, Bara Levente, Eder Gonzáles, Hodgyai László.

27744643_1984156774957623_1813000877_o

Bálint László György vezetőedző:

„Sokat nem lehet mondani ez a mérkőzés után. Nagyon haragszok a játékosokra, mert négy gólt kaptunk és meg is mondtam a fiúknak, hogy ez nagyon zavaró. Beszéltem a csapattal a mérkőzés után és próbáltam elmagyarázni nekik, a klubnak és a városnak is nagyon fontos, hogy elérjük a célunkat ezért nagyobb felelősséggel kell pályára lépni, mindegy hogy barátságos meccs, vagy bajnoki meccs. Büszkeség és felelősség ez a két dolog mindig meg kell legyen, mert hanem biztos, hogy bajban leszünk a bajnokságban is. Ma gyakorlatilag megajándékoztuk az ellenfelet, mert úgy kerültek helyzetbe és úgy lőttek gólokat, hogy mi hibáztunk és ez nincs rendben.”