Liga 2 | Hoztuk a kötelezőt a Focșani ellen

Nem okozott csalódást az FK Csíkszereda 2. ligás csapata, s éllovashoz méltóan, ha nem is a legsimábban, de behúzta a kötelező győzelmet hétfőn este a CSM Focșani ellen.

A Csíkszeredában még szokatlan, este 8 órás kezdő sípszóra szép számmal összegyűltek a lelátókon a piros-feketék szurkolói, akik ezúttal is kitettek magukéért, a Lokálpatrióták vezényletével végig buzdították a csapatot, türelmüket el nem vesztve. Pedig a pályán az első játékrészben kicsit nyögvenyelősen indultak a dolgok, hiába voltak utolsó előttiek a tabellán a vendégek, azért egy jó képességű, jól védekező gárdát kellett feltörni, ami nem ment a legkönnyebben. Jól voltunk viszont az ellenfél térfelén való labdaszerzésben, egy ilyen szituációban alakult ki egyik első helyzetünk, amikor Babati lopta vissza a játékszert az ellenfél tizenhatosa közelében, majd bal külsővel mellé kanyarított. Az első félórában többnyire az FK volt a veszélyesebb, de azért a vendégek sem játszottak teljesen alárendelt szerepet, a 28. percben például Dănăila jobboldalon elszaladt Palmes mellett, beadta laposan Dodoinak, aki kétszer is kapura tudta kaparni a labdát, de mindkétszer elakadt a védőkben a próbálkozás. A 37. percben Hegedűs jó 35 méterről próbálkozott átlövéssel, a labda mintegy méterrel ment el jobb kapufa mellett. A 44. percben Anderson is megvillant, a 16-os széléről a jobb alsót célozta meg, de Preda védett.

A szünetben aztán Ilyés Róbert lecserélte brazil légiósunkat, s Jebari érkezett, aki rögtön új színt vitt a játékba: egy, Blojjal való egyérintős összjáték után okosan szolgálták ki Dolnyt, aki védhetetlen lövést engedett el a hosszú sarokba: 1–0! Az 53. minutumban ismét Jebari jeleskedett, négy embert is megforgatva a kapu torkába lőtt, de a löket nem volt elég erős, sem elég helyezett. Egy perccel később Gál-Andrezly remek mélységi nyitására hördülhetett fel a közönség, a labda Bödőhoz került, aki kapásból, bal lábbal tüzelt a hosszú sarok felé, de a labda, ha kevéssel is, de elsuhant a kapufa mellett. Tíz perccel később a frissen beállt Torvund is észrevétette magát, pontrúgásból a jobb alsóba célzott, de Preda leért a lövésre.

Nem jött a második gól, ezért meccsben maradt az ellenfél, s a 81. percben majdnem meg is jártuk: Enache előtt adódott egy hatalmas egyenlítési lehetőség, de a csereként beállt középpályás kapáslövése elsuhan a bal kapufa mellett. Ez volt azonban az utolsó veszélyes vendéglehetőség, az utolsó percekben Palmeș és Makrai is eldönthette volna a találkozót, de a helyzetek kimaradtak.

Győzelmünkkel megerősítettük vezető helyünket a táblázat élén, 25 pontunkkal hét ponttal vagyunk a Slatina és a Metaloglobus előtt. Folytatás a válogatott szünet miatt két hét múlva lesz, a 10. fordulóban tévés meccsen Nagyváradon az FC Biharral mérkőzünk majd meg október 20-án, vasárnap 11.30 órától.

Labdarúgó Liga 2, alapszakasz, 9. forduló
FK Csíkszereda–CSM Focșani 1–0 (0–0)

Csíkszereda, városi stadion, mintegy 1400 néző
Vezették: Ioniță Eduard (Tulcea), Turcu George (Bukarest), Mociorniță Nicolae Bogdan (Băicoi). Negyedik játékvezető: Apetrei Cosmin (Roznov).
Gólszerző: Dolny Jozef (48.)
Sárga lap: Dănăilă George (21.), Bakos Ervin (88.)
FK Csíkszereda: Simon Máté – Hegedűs János (Nagy János 89.), Kelemen Dávid, Palmeș Raul – Bloj Erwin, Veres Szilárd, Bödő Efraim Zoltán (Bakos Ervin 82.), Gál-Andrezly Peter – Babati Benjámin (Torvund Alexander 70.), Francisco Anderson (Soufiane Jebari 46.), Dolny Jozef (Makrai Gábor 82.). Vezetőedző: Ilyés Róbert.
CSM Focșani 2007: Preda Sorin Emanuel – Pedro Albino, Jalbă Cristin, Vișinar Stejărel, Tamași Răzvan, Săpunaru Sorin (Dakaj Arlind 72.), Brînzan Denis (Renta Denis 83.), Blaj Dan Florin (Dragomir George 62.), Zaharia Alexandru, Dodoi Gabriel (Enache Robert 62.), Dănăilă George (Ciobanu Cristian 72.). Vezetőedző: Colceag Sorin Dorel.