Liga 2 | Veretlenek csatája

Resicabányán szerepel ma délután liga 2-es együttesünk. Ilyés Róbert legénysége listavezetőként várja a hozzánk hasonlóan szintén veretlen Krassó-Szörény megyeiek elleni fellépést.

Önbizalommal telve, remek sorozattal a hátunk mögött utaztunk Resicabányára a liga 2-es bajnokság hatodik fordulójában. A kedden, 17 órakor kezdődő összecsapás tétje a hibátlan mérleg megőrzése, míg a házigazdák bizonyára nem szeretnék elveszíteni a veretlenségüket. Vendéglátónk a forduló előtt a dobogó harmadik fokán állt, mindössze négy egységgel gyűjtöttek eddig kevesebbet nálunk, míg a második helytől mindössze egyetlen pont választja el őket.

Ami a két csapat másodosztályú közös történelmét illeti, az előzmények alapján bizakodva várhatjuk az összecsapást. A Liga 2-ben 2019 óta három alkalommal találkoztunk és két győzelem mellett egy alkalommal született döntetlen eredmény. A 2019/2020-as szezonban az újoncok csatája az FK győzelmét hozta. A 17. fordulóban lejátszott csíkszeredai mérkőzés 1–0-lal ért véget. A tavaszi visszavágót már nem tudták megrendezni a koronavírus-járvány következtében bevezetett korlátozások miatt, hiszen a bajnokság félbeszakadt.

A 2020/2021-es idényben a 15. fordulóban látogatott a Resica Csíkszeredába és kétgólos vereséggel távozott, történt mindez februárban, a 15. fordulóban. Ezt követően a "rossonerik" két szezonon át egy osztállyal lentebb, azaz a Liga 3-ban szerepeltek, ahonnan 2023-ban tértek vissza a másodosztály mezőnyébe. Rögtön a negyedik fordulóban össze is csaptunk velük, ezúttal is hazai pályán, és első alkalommal veszítettünk pontokat, a vége 1–1 lett. Ezen a talákozón Magyari Szilárd tizenegyes-góljával szereztünk vezetést, amit Marian Drăghiceanu egalizált. Érdekesség, hogy Drăghiceanu azóta a Sepsi OSk játékosaként az első osztályban bizonyíthat, míg Magyari a liga 2-es Nyárádtői Unireában szerepel.

A Resica az FCU 1948 Craiova elleni kétgólos győzelemmel indította az aktuális szezont hazai pályán, majd szintén otthoni környezetben ikszelt az Újszentessel szemben. A harmadik játéknapon a Steaua vendégeként gazdagodtak egy ponttal a vörös-feketék, a negyedik fordulóban pedig otthon legyűrték a Focşani-t. A válogatott szünet előtt a Nagyváradi Bihor FC-hez látogattak és mindhárom pontot elhozták a nyugati határszélről.

Ilyés Róbert alakulata jelen állás szerint a megszerezhető maximális pontszámmal, 15 egységgel áll a bajnoki tabella élén, előnyünk három pont a második CS Afumaţi, és a szintén 12 pontot gyűjtő Metaloglobus, valamint Steaua előtt. A találkozó 17 órakor kezdődik Resicabányán a Mircea Chivu Stadionban. A Digi Sport 1-en és a Prima Sport 1-en élőben követhető meccset a piteşti-i Avram Robert vezeti majd.