Liga 2 | Háromgólos győzelem hátrátrányból

Bár a vendégek szereztek vezetést, alig egy percen belül egyenlített, majd magabiztos győzelmet aratott liga 2-es együttesünk a bajnokság harmadik fordulójában szombaton. Bakos Ervin idénybeli negyedik találatát szerezte!

A felkészülési időszakban lejátszott mérkőzés után ezúttal tétmeccsen csaptunk össze az újonc AFC Câmpulung - Muscel 2022 együttesével. Az első két fordulóban aratott magabiztos győzelem után aligha lett volna elégedett csapatunk az akkori, gól nélküli döntetlen eredménnyel. Ennek megfelelően lendületesen kezdtek Ilyés Róbert tanítványai. Sorra alakítottuk ki a helyzeteket az ellenfél kapuja előtt, Babati ziccerét Torvund, majd Dolný lehetőségei követték. Ám a legnagyobb helyzetek is kimaradtak, míg a vendégek egyetlen valamire való lehetőségükkel éltek és a 19. percben megszerezték a vezetést. Alexandru Enache a bal oldalról érkezett remek ütemben egy átadásra és zúdította a labdát a kiszolgáltatott Simon Máté mellett a kapu közepébe (0–1).

Gyors fordítás

Nem sokáig örülhettek a látogatók, a középkezdés utáni első FK-akció végén Bakos Ervin kapott jó labdát jobbról és lőtt nagyszerű gólt Voicu kapujába (1–1). A fiatal játékos negyedik találatát jegyezte az új idényben! Továbbra is kitartott a piros-fekete lendület, egyértelműen uralta csapatunk a játékot, a vendégeknek momentumaik sem igen akadtak. Mindennek eredményeként több gólszerzési lehetőség adódott Torvundék előtt, amiből Gal-Andrezly Peter révén ki is használtunk egyet. A 35. percben csapatkapitányunk elképesztően nagy gólt ragasztott Voicu kapujának jobb oldalába (2–1). Két perc elteltével második gólunk szerzője gyomrát fájlalva, görnyedten rogyott a gyepre, ám rövid ápolás után visszatért a pályára. A szünet előtti pillanatokban Bakos nagyon közel állt második találata megszerzéséhez, ám remek lövését bravúrral ütötte szögletre Voicu. A sarokrúgás után kialakult kavarodásban Kelemen Dávidot rántotta le Gîsă a tizenhatoson belül büntetőt érően. A 11-est Jozef Dolný vágta magabiztosan a jobb alsó sarokba (3–1).

Brazil gól "Csikar-szögből"

A második félidőt is jobban kezdtük, mint a sárga mezes vendégek. Az 52. percben Babati ballal mintegy 25 méterről látványos lövéssel veszélyeztetett, centikkel tévesztett célt a magyarországi játékos. Javarészt az ellenfél térfelén zajlott a játék, a védelmünk és középpályás sorunk is remekül teljesített, elöl pedig szinte folyamatos veszélyt jelentettek támadóink. Mindezzel együtt csendesen folydogált a meccs menete, a vendégek képtelenek voltak bármilyen változtatásra, míg nálunk a beszálló cserék igyekeztek új lendületet adni a hajrára. Anderson, Jebari és Makrai érkeztek az utolsó szűk fél órára. Anderson több jó megoldással vétette észre magát, majd egészen különleges góllal növelte a különbséget. A 69. percben a jobb oldalon látványosan játszotta magát tisztára brazil légiósunk, majd rendkívül éles szögből betalált a meglepett Voicu kapujába (4–1).

A fiatal Bödő Efraim Zoltán két alkalommal is nagy helyzetbe került a hajrában, ám előbb fejese kerülte el a jobb felső sarkot, majd (Bloj Erwinnel együtt) lemaradt Anderson jobb oldali beadásáról. Az utolsó percek csendes mezőnyjátékkal teltek, Ilyés Róbert legénysége a harmadik fordulóban harmadik magabiztos győzelmét aratta a 2024/2025-ös szezonban és továbbra is őrzi vezető helyét a tabellán. A folytatásban augusztus 26-án, hétfőn Mioveni-ben lépünk pályára a Fotbal Club Argeş vendégeként tévés meccsen.

Liga 2, alapszakasz 3. forduló
FK Csíkszereda – AFC Câmpulung - Muscel 2022 4–1 (3–1)

Csíkszereda, városi stadion
Vezette: Nagy Vladimir Andrei (Aranyosmohács), asszisztensek: Daniel Vlase (Galaţi) és Ionuţ Marius Bobe (Bukarest)
Gólszerzők: Bakos Ervin (21.), Gal-Andrezly Peter (35.), Jozef Dolný (45+3., büntetőből), Anderson Santos (69.), ill. Alexandru Enache (20.)
Sárga lap: Babati Benjamin (29.), ill. Ntamak Jose (27.), Ene Robert (28.), Alexandru Popescu (45+1.)
FK Csíkszereda: Simon Máté – Hegedűs János, Kelemen Dávid, Raul Palmeș, Bloj Erwin, Csürös Attila, Bakos Ervin (Bödő Efraim Zoltán, 73.), Gal-Andrezly Peter (Nagy János, 78.), Babati Benjamin (Soufiane Jebari, 63.), Torvund Alexander (Anderson Santos, 63.), Jozef Dolný (Makrai Gábor, 63.) Vezetőedző: Ilyés Róbert
AFC Câmpulung - Muscel 2022: Voicu Marian – Stelea Andrei (Sanda Marius, 46.), Srtănici Robert, Gîsă Vlad Petru, Brumă Mario – Ntamack Jose, Jenaru Ionuț (Coman Ștefan, 82.) – Stancu Luca Gabriel, Popescu Alexandru Ionuț (Ciurea Darius, 46.), Ene Robert (Dumitrescu Robert, 76.) – Enache Alexandru (Niță Antonio, 76.) Vezetőedző: Costin Lazăr