PSK│Dusinszki a PSK álomcsapatában

A Real Madrid nyerte a XV. Puskás-Suzuki-kupát, miután a felcsúti döntőben 4-0-ra nyert a Dinamo Kijev ellen.

A Dusinszki Szabolcs vezette Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia a negyedik helyen zárta a tornát, miután a kisdöntőben 3-0-ra kikapott a brazil Flamengotól. Egykori akadémistánk végig jó formában volt, a DAC ellen duplázott, de betalált a Panathinaikosz kapujába is.

Fotó: Puskás Akadémia

A Real Madridtól egygólos vereséget szenvedett a PFLA, így maradt a kisdöntő, ahol a dél-amerikaiak nagy falatnak bizonyultak. Az U17-es viadal eredményhirdetésének kezdetén felsorakoztak a XV. Puskás–Suzuki-kupán részt vett csapatok a Pancho Aréna gyepén, s az együttesek nevében elsőként a nyolcadik helyezett, az újonc FC DAC 1904, a hetedik Sporting CP, a hatodik Budapest Honvéd–MFA, az ötödik Panathinaikosz és a negyedik Puskás Akadémia kapitányai vehették át a nekik járó elismerést. Ezután a torna álomcsapatának bemutatása következett, itt a legjobbak között helyet kapott egykori akadémistánk Dusinszki Szabolcs is, aki a PFLA csapatkapitánya volt. A torna gólkirálya négy találattal a Sporting játékosa, De Matos lett, a legjobb játékossá a Real Madrid labdarúgóját, Pol Fortunyt választották, a torna legjobb kapusa címet pedig a szintén madridi Ruben Montero érdemelte ki. A különdíjak után a Flamengo, a Dinamo Kijev és a Real Madrid is megkapta a díjakat, amelyet Orbán Viktor miniszterelnök, a Puskás Akadémia alapítója, Mészáros Lőrinc, a Puskás Akadémia kuratóriumi elnöke, Urbán László, a Magyar Suzuki Zrt. vezérigazgató-helyettese, valamint Schmidt Ádám sportért felelős államtitkár adott át.