Schieb góljai három pontot értek

Küzdelmes és kapufákkal teli mérkőzést játszottunk az Unirea Konstanca ellen, de három ponttal tértünk haza Dobrudzsából.

A Konstancától mintegy 15 kilométerre fekvő Techirgiol város Sparta nevű stadionjában lépett pályára második ligás csapatunk. A tengerpart közelsége ellenére 14 Celsius fokban és szeles időben zajlott a mérkőzés, amelyet végre jól kezdtünk. A 8. percben Gál-Andrezly remekül tekerte be a jobboldalról, Schieb pedig bal alsóba fejeli a labdát: 0-1. Negyedóra után a hazaiak részéről Nicola tornásztatja meg kapusunkat, de Gyenge magabiztosan kapja el a labdát. A 19. percben kettőre növeljük az előnyt, a forgatókönyv hasonló mint az első gólnál, ismét Gál-Andrezly tekeri be jobbról, Schieb ezúttal lábbal ér a labdába és Popescu tehetetlen: 0-2. Fél órányi játék után Jebari lódul meg és középre vezeti a labdát, mintegy 17 méterről nagy erővel rúgja fölé.

A kétgólos előny tudatában a mieink érthetetlen módon hátradőlnek, így a hazaiak többet kezdeményeznek és helyzetekig is jutnak. A 38. percben egy baloldali szabadrúgásból veszélyeztetnek, Ardelean jól csavarja rá a játékszert, Gyenge lemarad róla, de szerencsénkre a labda a felső kapufán csattan. Nem sokkal később Suteu rántja le Jebarit, mintegy 21 méterről végezhetünk el szabadrúgást, Bor lövése azonban középre megy és könnyű préda Popescunak. A hosszabbításban szöglethez jutnak a konstancaiak, a beadást követően Jelena rúgja ki a labdát a kapu torkából, de Ardeleanhoz kerül, aki nem tétovázik és szépít: 1-2.

Szünet után középcsatárunk Jelena kétszer is helyzetbe kerül, előbb a felsőlécet találja el, majd egy jobboldali támadást követően a hazai kapus véd bravúrral. A következő percekben a konstancai csapat bátrabban kezd focizni és kiegyensúlyozottá válik a játék.

A 86. percben Gál-Andrezly zárhatná le végleg a meccset, lövése könnyű préda Popescunak, majd egy percre rá Schieb a felsőlécet találja el. A hosszabbításban a friss csere Hernando küzd meg a labdáért és meglepi a konstancai kapust, aki épphogy védeni tudja lövését. Az eredmény azonban nem változik, három ponttal gazdagodunk.

Liga 2., 9. forduló: FC Unirea Konstanca - FK Csíkszereda 1:2 (1:2)

Gólszerző: Ardelean (45+1), illetve Schieb (8., 19.).

Sárga lap: Truca (66.), illetve Bor (41.), Csürös (76.), Gergely (90+3)

FC Unirea Konstanca: Popescu - Cireșoiu (Truca 54.), Gogor (Niță 34.), Tălmaciu, Carabela, Ciuciulete, Nicola, Ardelean, Șuteu, Serbănescu (Chiritoiu 54.), Tudor.

FK Csíkszereda: Gyenge - Takács, Kelemen, Gergely, Bor - Csürös, Kovács, Jebari (Bara 79.), Gál-Andrezly (Ivanovici 89.) - Schieb (Hernando 89.), Jelena (Krusnauskas 73.).