Többet vártunk

Szép, nyárias időben, közel 80 néző előtt vette kezdetét a Románvásári VSK – FK Csíkszereda harmadosztályú mérkőzés. A Moldova stadion állapota lesújtó élmény volt, az egykor szebb időket is megélt Laminorul Roman otthonában a lelátót benőtte a növényzet, az eredményjelzőről lekopott a festék, a pályán pedig egyenetlen a talaj és az egyik kapu előtt egy valóságos gödör is tátongott.

Vágó Attila vezetőedző a következő felállásban kezdett: Nagy Barna – Lőrincz József, Benkő-Bíró Norbert, Csiszer Balázs, Csíki Norbert, Savin Cătălin, Eder Gonzáles, Soufiane Jebari, Györgyi Arthur, Pál Kristóf, Bajkó Barna. A hazai csapat már az első perctől támadóan lépett fel és néhány perc alatt több helyzetet is kidolgozott, ráadásul a 3. percben szerencsénk van és nagy helyzetet úszunk meg, mert az FK védelme teljesen lemaradt a románvásári támadókról. A 7. percben ismét rosszul védekezünk, egy kapu előtti kavarodást követően rólunk pattan be a labda, az ellenfél megszerzi a vezetést: 1-0.

DSC_0466

A 14. percben elveszítjük a labdát a jobbszélen és megint csak szerencsénk van, ugyanis Románvásár nem él a lehetőséggel. Két perc múlva szabadrúgáshoz jutnak a hazaiak, miközben a játékvezető a sorfalat állítja, a romániak gyorsan elvégzik és gólt rúgnak, de a bíró nem adja meg a gólt és sárgalappal jutalmazza a helyzetet, amiért a hazaiak szinte szétszedik a játékvezetőt. A 21. percben próbálkozik az FK, Pál Kristóf kerül helyzetbe, de felrúgják, így jöhet a szabadrúgás. A szög jónak tűnik, Eder végzi el, a lövés jól helyezett, de nincs nagy erő benne és a kapusnak sikerül hárítania.

DSC_0467

A 25. percben újabb Románvásári támadás, a balszélen elfutó csatárt Csiszer szabálytalanul állítja meg, büntető! Mădălin Popa az első gól szerzője végzi el, nem hibázik: 2-0. A helyzetet követően lecserélik Csiszert, helyette bejön Kénesi és kicsit átrendeződik az FK védelme.

Próbálkoznak a csíkiak, az egyedüli ember akinek sikerül elfutnia a széleken az Györgyi, ki is harcol egy szabadrúgást, de nem tudunk betalálni. A 35. percben Eder a mi tizenhatosunk előtt kezd cselezni, az ellenfél agresszíven kitámadja, húzza a mezét is, mire a játékosunk felnéz a bíróra, addig az ellenfél ellopja a labdát és bevágja a hosszú felsőbe: 3-0.

DSC_0470

A 41. percben helyzetbe kerül az FK, miután Kénesi kap jó labdát, elfut vele, de az egyik védőnek sikerül tartania a lépést vele és mire lövőhelyzetbe kerülne, odaér a kapus is. Két perc múlva Bajkó is nagy helyzetet hagy ki, egyszerűen nem jön össze semmi.

Szünet után kettős cserét hajt végre Vágó Attila, aki lecseréli Edert és Lőrincz Józsefet, helyettük beküldi Jakab Róbertet és Hodgyai Lászlót. Támadóan lépünk fel, már a 46. percben szabadrúgáshoz jutunk, Györgyi végzi el, de sajnos centiméterekkel mellé megy. A 48. percben azt kell, hogy mondjuk ismét csak szerencsénk van, a hazaiak ugyanis egy jobboldali támdást követően hatalmas kapufát rúgnak.

Próbálkozik az FK és az 55. percben egy szögletet követően Hodgyaihoz kerül a labda, aki fejjel eredményes: 3-1! Mire, lejegyezzük a gólt, középkezdés után nem figyel az FK védelme és újabb egyéni hiba, gólt kapunk: 4-1.

A folytatásban még növelhetné előnyét Románvásár, de Nagy Barna kétszer is hárítani tud. Mi is próbálkoztunk: előbb a fiatal Pál Kristóf szerzett ügyesen labdát, de lövése mellé megy, majd Benkő-Bíró fejjel próbálkozik, végül Soufiane Jebari cselez ki három védőt is, rálövi, de a kapus védeni tudja. Utolsó helyzetünk Bajkó nevéhez fűződik, aki egy beadást követően kiemelkedik a védők közül, de a kapu fölé fejeli. Nagy, és váratlan pofonba szaladt bele a csapat, 4-1-es vereség lett a vége, de el kell ismernünk, hogy Románvásár jobb volt.

Labdarúgó 3. Liga, 1-es széria, 3. forduló:

Románvásári VSK–FK Csíkszereda 4–1 (3-0)

Gólszerzők: Mădălin Popa (35., 56.), Marian Marin (25., 11-esből) + öngól, illetve Hodgyai László (55.).

FK Csíkszereda: Nagy – Lőrincz (Hodgyai, 46.), Benkő-Bíró, Csiszer (25. Kénesi), Csíki, Savin, Eder (Jakab, 46.), Soufiane, Györgyi, Pál (Bartók, 65.), Bajkó.

Vágó Attila vezetőedző nyilatkozata:

"Óriási csalódás számomra ez a mérkőzés, nagyon nagy pofont kaptunk. Egyéni hibákból kaptunk gólokat és felelőtlenül játszottunk, majd nem tudtunk visszajönni a mérkőzésbe. Sajnos azt kell mondjam, hogy az ellenfél mindenben felülmúlt minket: hozzáállásban, akaratban, futómennyiségben, gyorsaságban és még a technikai dolgok is jobban sikerültek nekik, tehát teljesen megérdemelten nyertek. Ennek a felelőtlen játéknak, meg néhány játékos hozzáállásának biztos, hogy súlyos következményei lesznek, de ez is a mi csapatunk! Múlt héten rúgtunk ötöt, most kaptunk négyet, talpra kell állni és nagyon bízom benne, hogy tanultunk ebből! Még a bajnokság nagyon elején vagyunk, de ez a mentalitás, ez a hozzáállás, ez a felelőtlen játék csak ehhez vezet, ezen kell változtatnunk!"