U16: Kétszer zörrent a brassóiak hálója!

Közvetlen riválisát győzte le az FK Csíkszereda U16-os csapata ma délben a Márton Áron Gimnázium mögötti műfüves pályán.

A Brassói Coltea első félidei játéka nagyon kiegyensúlyozott volt és mindkét csapatnak meg voltak a helyzetei, de gólt egyik csapat sem rúgott. Szünet után akadémistáink fokozatosan át vették az irányítást és tíz percnyi játék után érződött a gól a levegőben. Az 56. percben aztán egy tizenhatoson belüli szabálytalan szerelést követően a játékvezető büntetőt ítélt és Bóni nem hibázott: 1-0.

A folytatásban is inkább a piros-feketék kerültek helyzetbe és Sebestyén a 68. percben beállította a végeredményt. A második gól után a brassóiak két nagy helyzetet hagytak ki, de a csíki kapus a helyén volt, így sikerült kapott gól nélkül lehozni a meccset.

Elitliga U16: FK Csíkszereda - Coltea Brassó 2:0 (0:0)

Gólszerzők: Bóni büntetőből (56.), Sebestyén (68.)

FK Csíkszereda: Lukács - Csedő, Simon, Miklós, Barsan, Palkó, Sebestyén, Nagy, Sárdi, Bíró, Sándor. Cserék: Bogdan, Bóni. Edzők: Zöld Péter (vezetőedző), Gál Ervin (másodedző), Nagy Barna (kapusedző).

Zöld Péter vezetőedző nyilatkozata:

"Az első félidőben nem mi domináltunk, olyan meccs volt, ahol inkább mi alkalmazkodtunk az ellenfélhez. Középpályán nem nagyon tudtunk játékot kialakítani, a széleken próbálkoztunk, de ott is lezártak minket, inkább az ellenfél hibáit használtuk ki, de kevés sikerrel. A második félidőben elfáradt az ellenfél és a cserék is jól szálltak be, így végül sikerült a játékot a mi javunkra fordítani. Harcos meccs volt!"