U19 Elitliga│Élre álltunk

Románia a végletek országa. Minden tekintetben. Példának okáért, vannak térségek, ahol a megyei tanács számára is fontos a sport. Olténia az egyik ilyen. A repülőtér szomszédságában 2015-ben átadott Turisztikai és Sportközpont, a térség vezetőinek futballszeretetéről tanúskodik. Akármennyire szerettem volna, a létesítmény idegenforgalmi vonatkozásait nem sikerült felfedeznem. A sport jellegét annál inkább. Két éjszakai megvilágítással ellátott szabvány méretű futballpálya, az egyik természetes, a másik műgyeppel borítva, elsősorban öltözőket tartalmazó két színtű épület. Természetesen a krajovai csapatok használják. Ráadásul számukra kedvező díjszabással.

Fél tizenkettőkor a műgyepesen az Universitatea Craiova - FK Csíkszereda mérkőzés főszereplői melegítettek, a füves pályán pedig a klub Liga 3-ban érdekelt második csapata, a CSU Universitatea Craiova II tréningezett.

Az összecsapás FK helyzetekkel indult. Csapatunk már az első percben megszerezhette volna a vezetést, de Csala jobbról elvégzett sarokrúgását követően, Gergely öt méterről fölé bólintott. A túloldal sem várt sokat, a harmadik percben Monea megpattanó lövésénél, Karácsony mentett nagyot. A tűzijáték a hazai kapunál folytatódott, de Bănuță Finna és Bărăbas próbálkozásainál is résen van. A 10. percben, félmagasan a kapu előterébe küldött lábdánál, már ő is tehetetlen, azonban a vendégjátékosok közül senki sem figyel. Az első negyedórát követően, kiegyensúlyozottá válik a játék. A 29. percben Neață varázsol, a saját térképéről indulva, néhány csel és kényszerítő után tüzel jó helyzetből, fölé száll. A 38. percben Bărăbaș sem találja meg a góllövő cipőjét, nem úgy Szakács, aki egy perccel később, Bujdosó indításánál a hazai védők habozását kihasználva,  jobbról, hat méterről kilőtte a hosszú alsót (1:0). A szünetig hátralévő percekben is ők ketten maradtak a főszereplők. Hátul Bujdosó mentett nagyot, elől pedig a kapura törő Szakácsot, Târşogoiu csak piros lapos figyelmeztetés árán tudta megállítani.

A második félidő meglehetősen melegben (19℃) zajlott. Ez nem zavarta a fiainkat, akik a létszám és erőnléti fölényüket kihasználva két gyors góllal bebiztosították a győzelmet. A 67. percben csereként beállt Sebestyén Botond első labdaérintéséből, Szakács remek beadását kihasználva, betalált. Három perccel később ugyancsak Sebestyén duplázott (0-3). A hazaiak válasza a 80. percben érkezett, ellentámadásból a 9-es számú Istratia Mihai  - közelről - faragott a hátrányból.

Győzelmével, három fordulóval a rájátszás vége előtt, csapatunk az U19 elitliga nyugati csoportjának élére állt.

Gólszerzők: Szakács (39.), Sebestyén (67. és 70.), Istratia (80.)

Játékvezetők: Anghelina Cristian - Hosszúmező, Ionescu Mihai Marian - Suseni, Bălan Gheorghițã - Pitest.

Universitatea: 25. Bănuță Florin - 16. Mocanu Claudio, 3. Buşu Raul, 5. Micu Emil, 11. Neață Mirel, 18. Cristescu Mihai, 8. Pîrvu Andrei, 14. Matei Costin, 10. Monea Alin, 20. Târşogoiu Leonard, 9. Istratia Mihai.

Vezetőedző: Petrişor Nelu.

FK Csíkszereda: 1. Karácsony Márk - 20. Sándor Raul (2. Hadnagy Tamás 46.), 5. Gergely Botond, 4. Vereguț Dániel (csk.), 22. Bujdosó Szilárd - 14. El-Sawy Omar (11. Sebestyén Botond 67.), 6. Balázs Norbert (15. Nagy Botond 90.), 23. Csala Róbert - 7. Barabás Márius (10. Szabó Andor 46.), 8. Finna László (9. Bíró Tamás 46.), 18. Szakács Szilárd.

Vezetőedző: Demény Norbert.