Hétfő délelőtt ünnepélyes megnyitóval vette kezdetét a 10. Székely–Magyar Utánpótlás Torna a csíkszeredai Burus Csaba Sportparkban.
Hétfő délelőtt ünnepélyes megnyitóval vette kezdetét a 10. Székely–Magyar Utánpótlás Torna a csíkszeredai Burus Csaba Sportparkban. A jubileumi kiadáshoz érkezett utánpótlástorna szervezői Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusa, Csíkszereda Önkormányzata, Csepel Önkormányzata, valamint a házigazda FK Csíkszereda.
A kétnapos tornán U13-as fiúcsapatok lépnek pályára: az FK Csíkszereda mellett a Sepsi OSK, a KTE Kecskemét, a Videoton FCF, a Csepel FC USE és a Marosvásárhelyi 1898 SE vesz részt a jubileumi eseményen. A csapatok körmérkőzéses rendszerben mérik össze erejüket, vagyis minden résztvevő játszik minden ellenféllel. A torna célja azonban a kezdetektől nem csupán a mérkőzések eredményéről szól: a szervezők szándéka szerint a futball közös nyelvén keresztül kapcsolatok, barátságok és maradandó közösségi élmények születnek.
A megnyitón elsőként Dolhai Attila, Magyarország csíkszeredai főkonzulja köszöntötte a résztvevőket. Beszédében kiemelte, hogy a torna tizedik alkalommal való megrendezése közös öröm és megtiszteltetés a szervezők számára.
„Nagyon fontos a foci, nagyon fontos a sport és természetesen az eredmény is, de a legfontosabb, hogy itt vagyunk, együtt vagyunk, Székelyföldön vagyunk, beszélgetünk, és barátságok szövődnek” – fogalmazott a főkonzul, aki jó focizást, sok beszélgetést és sikeres napokat kívánt a gyerekeknek, edzőknek és kísérőknek.
Borbély Lénárd, Csepel polgármestere arra emlékeztetett, hogy a Székely–Magyar Utánpótlás Labdarúgó Torna 2015-ban, Csepel Önkormányzatának kezdeményezésére indult el. Mint mondta, az elmúlt években akadtak nehézségek is, köztük a járványidőszak, mégis sikerült eljutni a jubileumi, tizedik kiadásig. „Amikor elindult, akkor csak álom volt, hogy ilyen hosszú ideig megmaradjon ez a torna. Remélem, később azt mondhatjuk majd: ez volt az első tíz év” – mondta Borbély Lénárd. Hozzátette, a torna alapja a futball és a játék szeretete, de az induláskor legalább ennyire fontos cél volt „a székely–magyar, magyar–magyar összetartozás élményének elmélyítése”.
Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere a torna közösségépítő erejét hangsúlyozta, és arra biztatta a fiatalokat, hogy élvezzék a játékot, barátkozzanak és ismerkedjenek egymással. „Tíz év nagy idő. Akik tíz évvel ezelőtt itt voltak ezen a tornán, azok közül ma már nagyon sokan első- vagy másodosztályban játszanak” – emelte ki Csíkszereda polgármestere. Hozzátette: könnyen lehet, hogy a mostani találkozásokból később felnőtt bajnoki mérkőzéseken való viszontlátás lesz.
A megnyitó végén Szondy Zoltán, az FK Csíkszereda elnöke kívánt sok sikert a résztvevő csapatoknak. A házigazda klub vezetője veszekedés- és sérülésmentes mérkőzéseket, sportszerű játékot és jó hangulatú tornát kívánt a pályára lépő kisfocisoknak.
A 10. Székely–Magyar Utánpótlás Torna kedden délután, a 14.00 óra körül sorra kerülő díjkiosztóval ér véget a Burus Csaba Sportparkban.
R. A.
Fotó: Pál Zoltán
