Visszavágtunk az oltyánoknak

A hosszabbításban rúgott góllal nyertünk Craiova ellen az U19-es Elitliga felsőházi rájátszásának első fordulójában.

Akadémistáink motiváltan kezdték az oltyánok elleni összecsapást és már az első perctől szervezett játékkal próbálták legyűrni az ellenfelet. Egy kiegyensúlyozott első félidőt követően a második játékrészben Csala Róbert lövése a kapufát találta el. A mieink több helyzetet dolgoztak ki és végül a hosszabbításban beérett a gyümölcs, Vereguț lövése a hálóban kötött ki. Demény Norbert vezetőedző a meccs végén elmondta nehéz szülés volt, de nagyon büszke csapatára:

"Nagyon nehéz mérkőzés volt és végig maximális komolysággal kezeltük a meccset. Az ellenfél jó játékosállománnyal rendelkezett, de jóleső érzés volt, hogy sikerült visszavágni az alapszakaszbeli vereségért és hasonló körülmények között az utolsó percben dőlt el a meccs. Taktikailag végig jól kezeltük a találkozót. Óriási gratuláció a srácoknak."

U19-es Elit Liga, Nyugati-csoport, play-off, 1. forduló: FK Csíkszereda - Universitatea Craiova 1:0 (0:0)

Gólszerző: Vereguț (91.).

Sárga lap: Bărăbaș (24.), illetve Firu (51.), Iepure (68.), Matei (86.).

FK Csíkszereda: Karácsony - Ketesdi, Vereguț, Bărăbaș, Bârsan, Bóni, Precup, Csala, Sándor (Sebestyén 75.), El-Sawy (Szakács 83.), Finna (Biró 75.).

Universitatea Craiova: Matei A. - Matei C., Busu, Firu, Ciolacu, Croitoru, Pădurețu, Domnu (Balica 73.), Călin (Istrate 73.), Popa, Iepure.